Drogi Hyundai stoi na cegłach na ul. Westerplatte w Olsztynie

2022-09-29 16:46:09(ost. akt: 2022-09-29 15:25:13)

Autor zdjęcia: Czytelnik GO

O tym, że Olsztyn ma problem z wrakami wiadomo nie od dziś. Na łamach "Gazety Olsztyńskiej" kilka razy w miesiącu informujemy was o kolejnych samochodach odholowanych przez straż miejską. Tym razem jednak, przypadek jest inny.
Wrak drogiego Hyundaia, prawdopodobnie model Santa Fe stoi przy wjeździe na strzeżony parking na ul. Westerplatte w Olsztynie. Samochód, mimo tego, że jest dość młody u drogi, stoi na cegłach, jest pozbawiony kół.

Wśród innych olsztyńskich wraków, ten jest swego rodzaju fenomenem. Przeważnie strażnicy miejscy odholowują pojazdy dużo starsze i w gorszym stanie, których wartość często równa się cenie złomu. W tym przypadku jest jednak inaczej.

Ceny tego konkretnie modelu na popularnych portalach aukcyjnych sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od stanu i wyposażenia.

Straż miejska może odholować pojazd, który nie ma tablic rejestracyjnych, lub takie, których stań wskazuje na jego nieużytkowanie. W przypadku tego Hyundaia wszystkie warunki są spełnione.

Taki pojazd trafia na strzeżony parking a wszystkie koszty z tym związane ponosi właściciel. Jeśli ten nie zgłosi się po swój samochód w ciągu sześciu miesięcy od dnia odholowania, przechodzi on na własność gminy.