Gwiazda MMA z Olsztyna kończy karierę. "Teraz mam inne priorytety"

2022-10-10 14:43:22(ost. akt: 2022-10-12 12:36:11)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Aslambek Saidov to bez wątpienia obok Mameda Chalidowa jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników Arrachionu Olsztyn. W rozmowie z portalem Sport.pl Saidov ogłosił, że nie zamierza wracać do klatki, a w jego życiu są teraz inne priorytety.
Aslambek Saidov stoczył w swojej karierze 29 walk, z czego aż 23 wygrał. Wielu kibiców zapamięta go z walk z Borysem Mańkowskim. Czeczen od lat mieszkający w Olsztynie wygrał pierwszą walkę z powodu kontuzji zawodnika z Poznania. W drugiej walce górą był Mańkowski, który poddał Aslana po duszeniu trójkątnym.


Spośród 29 walk w karierze ponad połowę, bo 15 z nich stoczył w KSW. W 2012 roku po wygraniu pierwszej walki z Borysem Mańkowskim został mistrzem w kategorii do 77 kilogramów. Drugie starcie niestety przegrał, przez co stracił czas. W rozmowie z portalem sport.pl Saidov przyznaje, że chciał rewanżu z Mańkowskim, jednak pandemia pokrzyżowała jego plany, a teraz jest już za późno na powrót.

W tym samym wywiadzie Aslambek przyznaje, że sport nadal pozostaje jego pasją, ale teraz woli skupić się na rodzinie i interesach.

Saidov prowadzi biznes w Olsztynie


Pomysłem Czeczena na życie po odwieszeniu rękawic na kołek są tanie noclegi w Olsztynie. Hostele, które prowadzi Saidov znajdują się w centrum miasta i na starówce, a ich cena waha się od 40 do 60 zł za dobę. Sam zawodnik zapowiada, że przy dłuższym pobycie cena może być negocjowana. Pokoje, których właścicielem jest były mistrz KSW znajdują się m.in przy ul. Okopowej, Lelewela czy Kołłątaja.

kg