Orkiestra UWM wyrusza do Macedonii Północnej

2022-10-09 10:41:18(ost. akt: 2022-10-07 15:21:04)

Autor zdjęcia: Radio UWM

Orkiestra Akademicka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie wyjeżdża na swój kolejny zagraniczny festiwal. W Macedonii Północnej zespołowi towarzyszyć będą także solistki i soliści ze Studia Wokalnego Akademickiego Centrum Kultury UWM.
Orkiestra Akademicka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie działa od 2008 roku. Będzie to jej drugi zagraniczny wyjazd.

— 6 października wyjeżdżamy do Ochrydy - pięknej miejscowości turystycznej w Macedonii Północnej nad jeziorem Ochrydzkim. Odbywa się tam KOSTOSKI-Ohrid Folklore FESTIVAL. To wydarzenie bez formuły konkursowej. Bardzo cieszę się, że dzięki pomocy dyrektora Akademickiego Centrum Kultury UWM i naszych rektorów udało się to zorganizować — mówi dyrygent orkiestry Rafał Krauze.

W drodze do i z Macedonii studenci odwiedzą także Budapeszt i Wiedeń. A co zaprezentują publiczności międzynarodowego festiwalu?

— Repertuar będzie zagraniczny. Przygotowaliśmy też jeden polski utwór. Wykonamy również kilka kompozycji wspólnie ze Studiem Wokalnym ACK — informuje dyrygent.

38-osobowa delegacja artystów z UWM wróci do Olsztyna 13 października.

Źródło: Radio UWM