Olsztyn: Strażnicy miejscy sprawdzili dlaczego chodnik na ul. Dworcowej został rozkopany

2022-10-07 15:29:18(ost. akt: 2022-10-07 14:54:46)

Autor zdjęcia: Straż Miejska Twitter

Strażnicy miejscy reagują w sytuacjach dewastacji mienia, zakłócania spokoju i porządku publicznego. Tym razem zostali wezwani na ulicę Dworcową, gdzie została wykopana dziura w chodniku.
W piątek (7 października) strażnicy miejscy z Olsztyna otrzymali zgłoszenie, które dotyczyło samowolnego rozkopania chodnika na ulicy Dworcowej. Funkcjonariusze udali się na miejsce, aby sprawdzić co się tam stało. W trakcie kontroli okazało się, że rzeczywiście brakuje odpowiedniej zgody na tego typu prace.

Skończyło się mandatem dla kierownika prac.

W ostatnich dniach strażnicy kilkukrotnie interweniowali w związku z nieprawidłowościami jakie zaistniały w trakcie prowadzonych prac w pasie drogowym. Zgłoszenie z ul. Plażowej dotyczyło samowolnego zagrodzenia drogi, na ul. Dworcowej wykonawca prac rozkopał chodnik bez zgody zarządcy terenu, a na ul. Barcza zabrakło oznakowania dotyczącego ruchu pieszych, przez co ci musieli wchodzić na jezdnię.

We wszystkich tych przypadkach strażnicy, którzy dokonywali kontroli zakończyli je ukaraniem osób, które były odpowiedzialne za popełnienie wspomnianych wykroczeń.