11-latek złapany na gorącym uczynku. Chciał ukraść rower z wiaty na ul.Sikorskiego w Olsztynie

2022-10-06 16:45:04(ost. akt: 2022-10-06 15:13:51)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Pod koniec września na ul. Sikorskiego młody mieszkaniec Olsztyna próbował ukraść rower z jednej z wiat za galerią handlową. Jednak plan nie powiódł się, został złapany na gorącym uczynku przez ochronę. Sprawą zaledwie 11-letniego chłopca zajmie się teraz sąd rodzinny.
Pod koniec września bieżącego roku patrol policji został wezwany do interwencji związanej z próbą kradzieży roweru. Nieletni sprawca wraz z pracownikiem ochrony, który ujął go na gorącym uczynku, oczekiwali na przyjazd policji. Okazało się, że zaledwie 11-letni chłopiec, z wiaty znajdującej się za budynkiem jednego z centrów handlowych przy ul. Sikorskiego w Olsztynie próbował wyprowadzić wybrany przez siebie rower, jednak celu nie osiągnął z uwagi na postawę pracownika ochrony.

Policjanci ustalili, że chłopiec na miejsce przyjechał jednośladem, który jak twierdził należał do jego siostry. W kolejnych zdaniach 11-latek zmieniał wersję wydarzeń i ostatecznie przyznał się, że kilka dni wcześniej ukradł rower, którym przyjechał z okolic galerii handlowej również przy ul. Sikorskiego w Olsztynie.

Funkcjonariusze sprawdzili jednoślad w policyjnych systemach i okazało się, że nie figuruje on jako utracony. Rower został zabezpieczony w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie, gdzie czeka na swojego właściciela. Jeśli z załączonego zdjęcia rozpoznajesz swój jednoślad lub znasz jego właściciela to skontaktuj się z policją w Olsztynie przy ul. Partyzantów 23. Przy odbiorze jednośladu wymagany jest dokument potwierdzający jego własność.

Sprawą 11-latka zajmie się teraz sąd rodzinny.