Policjant z Olsztynka po służbie zatrzymał kierującego na sądowym zakazie

2022-10-04 20:43:01(ost. akt: 2022-10-04 15:48:54)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Policjant z Olsztynka w czasie wolnym zauważył i zatrzymał kierującego audi, którego zapamiętał z poprzednich interwencji. Okazało się, że 21-latek wybrał się w podróż, mimo sądowego zakazu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W piątek (30 września) sierż. Kamil Wiśniewski z Komisariatu Policji w Olsztynku w czasie wolnym od służby zatrzymał kierującego na sądowym zakazie.

Funkcjonariusz na ul. Mrągowiusza zauważył audi, za którego kierownicą siedział znany mu z poprzednich interwencji mężczyzna. Policjant podejrzewając, że wsiadł on za kierownicę, mimo sądowego zakazu, zareagował natychmiast. Jadąc za nim poinformował o zdarzeniu oficera dyżurnego olsztyńskiej jednostki Policji.

Następnie, gdy kierujący audi zatrzymał się na parkingu, zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu został przekazany 21-latek. Sprawdzenie w systemach informatycznych potwierdziło przypuszczenia policjanta z Olsztyna. Mężczyzna wsiadł za kierownicę auta, mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami do 2023 roku.

Z interwencji została sporządzona dokumentacja, która trafi do sądu. Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.