Konrad zresetował swoją głowę

2022-10-05 14:00:00(ost. akt: 2022-10-05 10:51:52)

Autor zdjęcia: Paweł Skraba

LEKKA ATLETYKA\\\ Za mną już urlop i - mam nadzieję - także kłopoty zdrowotne – mówi Konrad Bukowiecki, kulomiot AZS UWM Olsztyn, który wkrótce powróci do treningów, bo ostatnie niepowodzenia nie odebrały mu ochoty do walki o kolejne sukcesy.
Olsztyński kulomiot na swoim koncie ma nie tylko złote medale mistrzostw świata i Europy juniorów, ale również sukcesy wśród seniorów, bo w 2017 roku w Belgradzie zdobył halowe mistrzostwo Europy, a rok później w Berlinie wicemistrzostwo Europy na stadionie. W 2019 roku sięgnął jeszcze po złoty medal uniwersjady, niestety, na tym lista sukcesów się skończyła...

- Od tego czasu walczę częściej ze swoim zdrowiem niż z rywalami - wyjaśnia kulomiot AZS UWM Olsztyn. - Na szczęście poprzedni sezon pokazał, że jest już trochę lepiej, więc jestem dobrej myśli. W te wakacje dobrze odpocząłem i teraz jestem pełen energii przed rozpoczęciem treningów – dodaje Bukowiecki, który wakacje spędził wspólnie z Natalią Kaczmarek, swoją partnerką oraz mistrzynią olimpijską z Tokio. – W sumie podróżowaliśmy prawie trzy tygodnie, odwiedzając Tunezję, Sycylię i Izrael. Było naprawdę fajnie, trochę pozwiedzaliśmy, a trochę odpoczywaliśmy na plażach. Na pewno oboje świetnie zresetowaliśmy głowy i możemy zaczynać przygotowania – mówi kulomiot.

Po tym, jak igrzyska olimpijskie w Tokio z powodu pandemii COVID-19 zostały przełożone o rok, skrócił się okres przygotowań do igrzysk w Paryżu. Tym razem bowiem oba największe święta światowego sportu dzielą tylko trzy, a nie, jak to zawsze bywa, cztery lata. – Wiadomo, że igrzyska olimpijskie są naszym celem długofalowym, ale po drodze są również bardzo ważne imprezy. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie mi dane znów powalczyć ze światową czołówką – mówi Konrad Bukowiecki, którego wspierają InPost, Bank Spółdzielczy w Szczytnie, olsztyński Wod-Kan, miasto Olsztyn i klub AZS UWM.

W przyszłym roku czołowych polskich lekkoatletów, w tym oczywiście Bukowieckiego, czeka szereg imprez międzynarodowych – na początku marca w Stambule odbędą się halowe mistrzostwa Europy, a najważniejszą imprezą w sezonie letnim będą mistrzostwa świata, których gospodarzem w sierpniu będzie Budapeszt. W Polsce kibice też mogą liczyć na spore emocje, bo poza corocznymi wielkimi mityngami - Copernicus Cup, Memoriał Ireny Szewińskiej, Memoriał Kamili Skolimowskiej - będą jeszcze halowe mistrzostwa Polski (w lutym w Toruniu i mistrzostwa Polski na stadionie (w sierpniu w Gorzowie Wielkopolskim).