Dwa medale zawodników Arrachiona Iława na Pucharze Polski w brazylijskim jiu-jitsu [zdjęcia]

2022-10-01 09:54:28(ost. akt: 2022-10-01 11:16:01)
Arrachion Iława — tuż po mianowaniu Huberta Bracha i Łukasza Makowskiego na niebieskie pasy BJJ. Łukasz dolny rząd z lewej, po środku trener Dawid Tarasiewicz, Hubert z jego prawej strony

Arrachion Iława — tuż po mianowaniu Huberta Bracha i Łukasza Makowskiego na niebieskie pasy BJJ. Łukasz dolny rząd z lewej, po środku trener Dawid Tarasiewicz, Hubert z jego prawej strony

Autor zdjęcia: archiwum klubu

SZTUKI WALKI\\\ W Luboniu odbyły się zawody Pucharu Polski w brazylijskim jiu-jitsu. Na listach startowych byli także reprezentanci Arrachiona, którzy przywieźli do Iławy dwa medale: złoto wywalczył Hubert Brach, a srebro Łukasz Makowski.

BJJ — wywodząca się z Ameryki Południowej sztuka walki, której szczegóły przybliżaliśmy choćby w poprzednich artykułach relacjonujących starty zawodników iławskiej filii Arrachiona Olsztyn. Choćby tu: Zawodnicy Arrachiona Iława medalistami mistrzostw Polski w brazylijskim jiu-jitsu! [zdjęcia]. Ostatnio ostro za trenowanie brazylijskiego jiu-jitsu — i to już z sukcesami — wziął się na przykład brytyjski aktor Tom Hardy.

W Luboniu odbyły się zawody Pucharu Polski BJJ No Gi (No Gi, czyli bez kimon). Arrachion Iława reprezentowany był przez pięciu zawodników.

— Turniej był bardzo mocno obsadzony — żeby dostać się do strefy medalowej, trzeba było wygrać średnio 4 walki — mówi Dawid Tarasiewicz, trener zawodniczek i zawodników trenujących w iławskim klubie.

Patryk Duński oraz Paweł Kolcz, mimo wygranych początkowych walk, niestety nie dotarli do strefy medalowej. Kamil Sajkowski, który w Luboniu zaliczył debiut na zawodach, już w pierwszej walce pojedynkował się i przegrał ostatecznie z rywalem, który dotarł aż do finału kategorii białych pasów Open — dodaje Tarasiewicz.

To właśnie w tej kategorii złoty medal zawodów Pucharu Polski zdobył Hubert Brach, który łącznie z finałem stoczył pięć walk.
— Hubert trenuje u nas od dwóch lat, w Luboniu spisał się znakomicie, a w drodze do walki o złoty medal musiał toczyć pojedynki z dużo cięższymi od siebie przeciwnikami. Sam waży 100 kilogramów, tymczasem jego rywale byli o dwadzieścia kilo ciężsi, a już w finale walczył z zawodnikiem, który waży 140 kg — relacjonuje trener Arrachiona.

Drugi medal dla ekipy z Iławy wywalczył Łukasz Makowski. Walcząc w kategorii białych pasów -91 kg w drodze do finału stoczył aż pięć walk, dopiero w pojedynku o złoty medal musiał uznać wyższość rywala.

— Po tych zawodach uznałem, że zarówno Hubert Brach, jak i Łukasz Makowski zasługują na mianowanie na niebieskie pasy — mówi Dawid Tarasiewicz.

Przed zawodnikami Arrachiona Iława kolejny start — w sobotę 15 października jadą do Teresina na zawody Amatorskiej Ligi MMA.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl