Oddział psychiatryczny dla dzieci w Olsztynie uratowany. Mamy porozumienie pomiędzy lekarzami i dyrekcją

2022-09-23 15:20:07(ost. akt: 2022-09-23 15:31:43)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży w Olsztynie, którego los wisiał na włosku został uratowany. Dyrekcja szpitala osiągnęła porozumienie z lekarkami w sprawie wynagrodzeń.
Olsztyński oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży to jedyna tego rodzaju placówka na Warmii i Mazurach. Oprócz najmłodszych pacjentów z regionu, oddział przyjmował także dzieci z woj. podlaskiego, gdzie nie ma ani jednego stacjonarnego oddziału.

Dzieci na oddziale Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie są leczone od 4 do 18 roku życia. Placówka zajmuje się leczeniem wszystkich zaburzeń psychicznych, w tym nadpobudliwości, zaburzeń odżywiania czy depresji. Przypomnijmy, że w czasie pandemii, izolacji i nauki zdalnej w całej Polsce odnotowaliśmy zdecydowany wzrost chorób psychicznych wśród najmłodszych.

Było blisko


"Gazeta Olsztyńska" upubliczniła informacje na temat sporu lekarek w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży z dyrekcją placówki. Specjalistki miały złożyć wypowiedzenie tłumacząc swoją decyzję niskimi zarobkami. Przyszłość oddziału zawisła na włosku.

Udało nam się dowiedzieć, że strony konfliktu osiągnęły porozumienie, a oddział będzie dalej funkcjonował.

— Dyrekcja WZLP w Olsztynie porozumiała się z lekarzami specjalistami psychiatrii dzieci i młodzieży. Oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży będzie nadal funkcjonował — przekazuje nam Andrzej Błaszczyk, rzecznik WZLP w Olsztynie.

Karol Grosz