"Mistrz zbrodni" z Olsztyna zamieniał kody kreskowe i oszukiwał na wadze. Może trafić do więzienia na 8 lat

2022-09-23 10:15:25(ost. akt: 2022-09-23 08:58:13)

Autor zdjęcia: pixabay

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 62-letniemu mężczyźnie, który podczas zakupów w jednym z centów handlowych w Olsztynie zamieniał naklejki z kodami kreskowymi i oszukiwał na wadze. Mężczyźnie przedstawiono zarzut oszustwa.
Policjanci z Olsztyna ustalili sprawcę oszustw sklepowych. Z otrzymanych informacji wynikało, że w połowie czerwca, nieznany na tamtą chwilę mężczyzna, robiąc zakupy w jednym z centrów handlowych na terenie Olsztyna, zamieniał kody kreskowe wybranych produktów po to, aby zaniżyć ich wartość.

Nieuczciwy klient oszukał sklep przy okazji ważenia artykułów sprzedawanych luzem, co skutkowało pomniejszeniem ilości produktów i celowym wskazaniem zaniżonej wartości. Straty poniesione przez sklep podczas jednorazowych zakupów to pieniądze w kwocie ponad 300 złotych.

Policjantom udało się ustalić nieuczciwego klienta. Mężczyzna, który podmieniał kody kreskowe i oszukiwał na wadze, to 62-letni mieszkaniec Olsztyna. Do sądu skierowany został akt oskarżenia za przestępstwo oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.