Pijana i nieodpowiedzialna 53-latka z Olsztyna opiekowała się 7-letnim wnukiem

2022-09-19 12:11:57(ost. akt: 2022-09-19 14:07:48)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Ponad 1,5 promila alkoholu miała 53-letnia kobieta, która pod nieobecność syna opiekowała się jego 7-letnim dzieckiem. Zdolny do opieki okazał się dopiero brat nieodpowiedzialnego ojca, który po przyjechaniu na miejsce przejął obowiązki opiekuńcze nad chłopcem.Sprawa trafi do sądu rodzinnego.
W sobotę po południu (17 września.) policjanci zostali wezwani do jednego z mieszań w Olsztynie przez kobietę zaniepokojoną stanem trzeźwości byłego partnera. Mężczyzna miał w tym czasie opiekować się 7-letnim synem. Na miejscu interwencji okazało się, że chłopcem zajmowała się pijana babcia – w organizmie 53-latki krążyło 1,5 promila alkoholu.

Zadaniem interweniujących policjantów było zapewnienie 7-latkowi prawowitej opieki, a tą mogła zagwarantować jedynie osoba trzeźwa. Próba skontaktowania się z ojcem dziecka skończyła się niepowodzeniem. 53-latka o pomoc zwróciła się do drugiego syna, który po chwili przyjechał na miejsce, aby przejąć opiekę nad 7-latkiem.

Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Olsztynie, którego zadaniem będzie zbadanie interwencji pod kątem narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Gdyby okazało się, że nieodpowiedzialni opiekunowie swoim zachowaniem narazili dziecko na bezpośrednie zagrożenie dla jego życia bądź zdrowia, może im grozić kara do 5 lat więzienia.