UWM z powodu wysokich cen energii i ogrzewania odwoła zajęcia? Pójdzie w ślady łódzkiej "filmówki"?

2022-09-16 15:39:22(ost. akt: 2022-09-16 15:14:38)
Szkoła Filmowa w Łodzi jako pierwsza uczelnia w Polsce odwołuje zajęcia. Z powodu wysokich rachunków za prąd i ogrzewanie. Studenci nie będą uczestniczyć w zajęciach w styczniu, a semestr letni zakończy się później. Czy UWM też ma takie plany?
Łódzka "filmówka" jest pierwszą szkoła w Polsce, która która z powodu drastycznego wzrostu kosztów ogrzewania i prądu postanowiła odwołać zajęcia stacjonarne. Według prognoz z początkiem przyszłego roku ceny prądu dla uczelni mogą wzrosnąć dziesięciokrotnie. Studenci nie będą uczestniczyć w zajęciach w styczniu, a semestr letni zakończy się później.

Przerwa świąteczna, która rozpocznie się 23 grudnia, zostanie przedłużona. Studenci wrócą na zajęcia na początku lutego.

Zdaniem rzecznika takie rozwiązanie ma pomóc uczelni w zaoszczędzeniu setek tysięcy złotych. W grę wchodzą także koszty związane z produkcją filmów szkolnych, transportem i obsługą oraz zaopatrzeniem planów zdjęciowych.

Uczelnia nie chce prowadzić zajęć zdalnie. Woli zmienić terminy, żeby studenci uczestniczyli w zajęciach praktycznych.

Jak na podwyżki cen energii i ogrzewania zareaguje UWM?


Czy uczelnia w Olsztynie również myśli o skróceniu zająć? Tu wiele kierunków opiera się przecież też na zajęciach praktycznych. Zapytaliśmy o to UWM i czekamy na odpowiedź.

Władze uczelni analizują sytuację. Jaka zapadnie decyzja? Odpowiedź poznamy w przyszłym tygodniu.