XVII edycja konkursu Lodołamacze. Statuetki trafiły do warmińsko-mazurskich instytucji i firm

2022-09-17 08:34:54(ost. akt: 2022-09-16 14:43:39)

Autor zdjęcia: Renata Szczepanik

W Bydgoszczy poznaliśmy Lodołamaczy z Warmii i Mazur, którzy są najlepsi w północnej części Polski. W czwartek (15 września) rozstrzygnięty został regionalny etap Konkursu Lodołamacze. Statuetki przyznano pracodawcom, którzy zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami z czterech województw, w tym z województwa warmińsko-mazurskiego.
Tytułem „Lodołamacza” wyróżniane są instytucje, firmy i osoby, które jako cel działalności stawiają sobie eliminowanie barier społecznych, z jakimi na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnościami. To największy i najdłużej działający tego typu konkurs w Polsce. Pokazuje i zbiera dobre praktyki zarówno wielkich korporacji, ale i na równi przedstawia działania małych i średnich firm. 6 października poznamy ogólnopolskich laureatów konkursu.

Konkurs Lodołamacze powstał, by promować zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Nieprzerwanie od 17 lat nagradzani są pracodawcy, instytucje oraz osoby, które angażują się w zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami.

Konkurs pokazuje - dzięki szczegółowym kategoriom - jak szeroki zakres może mieć społeczne zaangażowanie firm: od działań na rzecz pracodawców, przez edukację, promocję różnorodności, zdrowia, dostępności, pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Statuetki przyznawane są w dziewięciu kategoriach, natomiast za 2. i 3. miejsce wręczane są medale.

Laureaci konkursu co roku reprezentują najlepsze standardy w obszarze społecznego zaangażowania biznesu. Nagradzane firmy charakteryzują się wszechstronnym zaangażowaniem w projekty społeczne.

W czwartek (15 września w Bydgoszczy rozstrzygnięty został regionalny etap Konkursu Lodołamacze. W tym roku dwa laury trafiły do instytucji i firm z Warmii i Mazur. W kategorii "Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa" zwyciężył Zakład Aktywności Zawodowej z Giżycka. Z kolei "Zdrową Firmą" został olsztyński Michelin.

We wrześniu mają miejsce 4 regionalne rozstrzygnięcia konkursu. Gala, która odbyła się w Bydgoszczy, obejmuje cztery województwa: kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodnio-pomorskie i warmińsko-mazurskie. Laureaci etapów regionalnych wezmą udział w etapie centralnym. Ogólnopolskich laureatów konkursu poznamy 6 października podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie.

W ciągu 16 lat trwania konkursu wzięło w nim udział ponad 7000 firm. Kapituły konkursu przyznały 1500 nagród oraz 400 wyróżnień.