Jeziorak wydał oświadczenie w sprawie Wojewódzkiego Pucharu Polski

2022-09-14 13:06:28(ost. akt: 2022-09-14 13:43:26)
Mecz II ligi piłki ręcznej: Jeziorak Iława — AZS UKW Bydgoszcz

Mecz II ligi piłki ręcznej: Jeziorak Iława — AZS UKW Bydgoszcz

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA RĘCZNA\\\ Wracamy do tematu dzisiejszego finału Wojewódzkiego Pucharu Polski mężczyzn i zamieszania z nim związanego. Jak już wiemy, Szynaka Meble Jeziorak nie pojedzie na turniej do Bartoszyc. Klub z Iławy wystosował oświadczenie w tej sprawie.
Na dzisiaj (środa 14 września) zaplanowano finał Wojewódzkiego Pucharu Polski. Do rozgrywek w tym sezonie zgłosiły się trzy zespoły: Szynaka Meble Jeziorak Iława, Warmia Olsztyn oraz Szczypiorniak Olsztyn — te drużyny były początkowo na liście.

Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Piłki Ręcznej nie zdecydował się na losowanie i wyłonienie zwycięzcy poprzez fazę pucharową, a na turniej, do organizacji którego zgłosiły się Bartoszyce. Ta decyzja, jak się ostatecznie okazało, nie wszystkim się spodobała i nastało spore zamieszanie w związku z wyłonieniem wojewódzkiego reprezentanta piłki ręcznej w fazie centralnej Pucharu Polski.


Jeziorak zrezygnował z wyjazdu do Bartoszyc i ostatecznie dzisiaj dojdzie tam do tylko jednego, finałowego meczu — o 17.30 Warmia zagra ze Szczypiorniakiem.

— Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej w Olsztynie informuje, że zespół Szynaka Meble Jeziorak Iława w dniu 13.09.2022 (w godzinach wieczornych) wycofał się z rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski, który odbędzie się dziś — tj. 14.09.2022 w Bartoszycach. W związku z powyższym, mecz pomiędzy Warmią Olsztyn a KS Szczypiorniak Olsztyn zostanie rozegrany o godz. 17:30 w hali Bartoszyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Juliusza Słowackiego — poinformował W-MOZPR na swoim facebooku.

Klub z Iławy wczoraj w godzinach późnowieczornych wydał komunikat w sprawie swojej nieobecności na turnieju finałowym WPP. Oto jego treść (w całości).

Oświadczenie
Z powodu zmiany wcześniejszych ustaleń, wycofujemy się z rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski. Początkowo nasz klub został poinformowany przez osobę z KGiD o rozegraniu meczu ze Szczypiorniakiem Olsztyn, który miał odbyć się w Iławie. Zwycięzca spotkania miałby grać z czekającym zespołem Warmii Olsztyn. Po kilku dniach WMOZPR podjął jednak decyzję o rozpisaniu konkursu na organizację jednodniowego turnieju, który miałby odbyć się już w najbliższą środę 14.09.22 w Bartoszycach.

Dla naszego zespołu granie mecz po meczu, z krótką przerwą tak blisko ligi jest niedopuszczalne ze względu na wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji. Ponadto naszym zdaniem nie można zachować ducha sportowej rywalizacji, kiedy dwie drużyny muszą w ciągu turnieju rozegrać mecz po meczu, a jedna drużyna ma czas na odpoczynek, bo gra pierwszy i trzeci mecz. Dodatkowo nie jesteśmy jeszcze klubem, w którym zawodnicy utrzymują się tylko z grania w piłkę ręczną. Każdy z nas pracuje i wyjazd we wczesnych godzinach porannych w środku tygodnia staje się niemożliwy.

Oficjalną informację o organizacji turnieju otrzymaliśmy rano 12.09.2022 roku. Proponowaliśmy, aby zmienić formę rozegrania meczów Pucharu i rozbić go na dwa osobne mecze, tak jak miało to być początkowo. Związek jednak nadal upiera się przy swoim postanowieniu. Mimo wielkiej chęci wzięcia udziału w Wojewódzkim Pucharze Polski powyższa sytuacja zmusiła nas do wycofania się z rozgrywek.

Łukasz Kamiński, Prezes Szynaka Meble Jeziorak Iława

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dominik kluska #3105177 15 wrz 2022 08:49

    Na stronie internetowej związku dostępny jest komunikat (z 30.06.2022), gdzie informują o dacie zgłoszenia, dacie rozgrywania tych zawodówi o ewentualnym systemie rozgrywek... Mecze tego nieszczęsnego wojewódzkiego pucharu Polski i tak rozegrane musiały być do końca września 2022 roku, zgodnie z tym komunikatem. Dlatego też zgłaszając się do tych rozgrywek klub wiedział, że mecz lub mecze zagra przed startem ligi lub po jej rozpoczęciu... Jeszcze do wczoraj Jeziorak posiadał 9 zgłoszonych zawodników (w tym 3 bramkarzy, choć Pan Marcin Prorok wpisany jest jako rozgrywający i już nie raz, a kilka, pokazał że potrafi na tej pozycji grać). Dziś zawodników jest już 13, jednak tylko 9 posiada ważne licencje. Z kolei te dane znajdują się na stronie ZPRP i także są ogólnodostępne. Wydaje się, że klub zaspał ze zgłoszeniami zawodników lub ich transferów w ZPRP... W swoim oświadczeniu Pan Kamiński podał także informację o graniu 2 meczów pod rząd (2 x 20 min + przerwa między spotkaniami) i o tym, że jest to nie fair. Podczas turnieju w Kwidzynie Jeziorak także grał dwa mecze pod rząd (2 x 30 min + proporocjonalnie dłuższa przerwa między nimi). Jednak posiadał szerszą kadrę, czyli zawodników którzy nie musieli być zgłoszeni do ZPRP. Przy trzech drużynach nie da się rozegrać meczy tak, by każdy odpoczywał, wynika to po prostu z klucza (1-2, 1-3, 2-3). Tu decyduje losowanie. Podsumowując wydaje mi się, że w zaistniałej sytuacji wina jest obustronna i zanim wyda się taki komunikat, który jednostronnie wskazuje winnego, warto po prostu zrobić "rachunek swojego sumienia".

    odpowiedz na ten komentarz