Kierowca drogiego audi chciał pojechać na skróty. Wpadł w wykopy pod nową linię tramwajową w Olsztynie

2022-09-08 12:45:51(ost. akt: 2022-09-08 13:04:19)

Autor zdjęcia: Czytelniczka GO

O inwestycji tramwajowej w Olsztynie można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest źle oznaczona. Tam gdzie wjeżdżać nie wolno jest znak zakazu. Niestety, kierowca audi go zignorował i wpadł w wykopy pod nową linię tramwajową.
Znak zakazu oznacza nie mniej, nie więcej to, że nie można za niego wjeżdżać. Są jednak sytuacje, w których jest bardziej wymowny niż zwykle. Doskonałym przykładem jest ustawienie znaku zakazu wjazdy przed placem budowy. Złamanie przepisu jest wtedy nie tylko głupie, ale również niebezpieczne.

Przekonał się o tym kierowca, który za nic miał taki znak na ul. Kościuszki w Olsztynie. Kierowca drogiego audi wpadł do wykopu przygotowanego pod nową linię tramwajową.

— To nie pierwsza taka sytuacja powtarza się nagminnie, chyba kierowcy nie widzą tych znaków — opowiada nam świadek tego zdarzenia.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. magda #3104979 8 wrz 2022 14:36

    Ada, to nie jest drogie Audi, to model który ma już ładne parę lat. Drogie Audi to nowe wypusty które kosztują po pół miliona złotych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. dis #3104976 8 wrz 2022 13:38

    To zapewne nie jest pierwszy znak, który zignorował kierowca czterech zer a piątego za kierownicą. Niestety mandat za niezastosowanie się do znaku B-2 to tylko 500 zł i 5 punktów. Ciekawe czy mandacik był?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz