Stomil Olsztyn rusza z nowym projektem. Klub otwiera zupełnie nową sekcję

2022-09-08 07:59:55(ost. akt: 2022-09-08 08:05:25)
Karol Żwir i Szymon Grabowski podczas partii szachów

Karol Żwir i Szymon Grabowski podczas partii szachów

Autor zdjęcia: stomilolsztyn.com

Stomil Olsztyn może pochwalić się małym sukcesem. Klub został przyjęty do Warmińsko-Mazurskiego Związku Szachowego i Polskiego Związku Szachowego. Tym samym Stomil otwiera zupełnie nową sekcję sportową, która ma łączyć pokolenia.
Nowa sekcja będzie szkolić zarówno młodzież i dorosłych w grupach 10 i 15- osobowych. Poziom zajęć będzie dostosowany do stopnia zaawansowania samych adeptów. Instruktorami będą młodzi, ale doświadczeni szachowo i trenersko byli zawodnicy, którzy świetnie odnajdują się we współpracy z wojewódzkim Związkiem. Wśród wyszkolonych zawodników mają medalistów MP młodzików do lat 10. Docelowo zajęcia będą prowadzone w trybie stacjonarnym oraz z zdalnym za pomocą dwóch platform szachowych, które to umożliwiają. Klub będzie także z pewnością organizował turnieje, tak aby integrować środowisko szachowe, a także umożliwiać zawodnikom podnoszenie kategorii szachowych.

Klub Stomil Olsztyn od tej chwili może szkolić dzieci i dorosłych, organizować turnieje klasyfikacyjne oraz czynnie uczestniczyć w decyzyjności na Walnych Zgromadzeniach Delegatów Warmińsko-Mazurskiego Związku Szachowego, co łączy się także z przestrzeganiem zapisów statutowych Związku.

— Oczywiście jako Prezes Związku jestem bardzo zadowolony, że taka marka jak Stomil, klub z tradycjami chce rozwijać się w środowisku szachowym. Niestety, część naszych klubów w województwie nie szkoli młodzieży, nie organizuje imprez szachowych, a ich funkcjonowanie ogranicza się tylko do wpłacenia składki członkowskiej. Mam nadzieję, że klub Stomil Olsztyn wpłynie na zwiększone zainteresowanie szachami w całym województwie. — powiedział Kamil Zapałowski, prezes WMZSZACH.

— Jednym z moich pomysłów na rozwój klubu jest także powstanie kilku nowych sekcji sportowych, a szachy to pierwsza z nich. Wiąże się to z tym, że chciałbym abyśmy budowali jak największą społeczność wokół klubu, a szachy są świetnym sposobem, aby zintegrować zarówno najmłodszych, jak i osoby starsze. Drugim niemniej ważnym celem jest rozwój naszej młodzieży grającej w akademii, którzy będą mieli specjalną, niższą cenę. Jak pokazują badania, piłka nożna i szachy są grą dość podobną, jeśli chodzi o taktykę, strategię, o sposoby przedarcie się na stronę przeciwnika. Treningi szachowe według badań bardzo pomagają rozwijać kreatywność, decyzyjność na boisku piłkarskim. Dbamy również o rozwój wszystkich innych mieszkańców Olsztyna, którzy nie grają w piłkę nożną. Wiemy, że szachy są świetnym sposobem na trening pracy mózgu, a także na spędzanie wolnego czasu oraz rywalizację osób, które z różnych przyczyn nie są w stanie uprawiać sportów, które wymagają aktywności fizycznej. — dodał Michał Żukowski, przewodniczący Rady Nadzorczej.

Zgłoszenia można wysłać na adres: szachy@stomilolsztyn.com

Źródło: Stomil Olsztyn