Mieszkaniec Olsztyna zainwestował 3 tys. euro. Został oszukany metodą na „maklera giełdowego”

2022-09-07 13:36:05(ost. akt: 2022-09-07 14:22:25)

Autor zdjęcia: policja

Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działania i korzystają z każdej nadarzającej się okazji. Chcą wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie nieświadomych zagrożenia osób. Tym razem mieszkaniec Olsztyna został oszukany metodą na „maklera giełdowego”. Wartość strat to 3 tysiące euro.
We wtorek (6 września) do olsztyńskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że padł ofiarą oszustów. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za maklera giełdowego.

Oszust zaoferował mieszkańcowi Olsztyna szybki zysk poprzez inwestycje. Pokrzywdzony musiał jedynie podać „konsultantowi” dane karty płatniczej, skan dowodu osobistego oraz wpłacić 3 tysiące euro. Mężczyzna dopiero po zakończonej rozmowie zorientował się, że postępował zgodnie z przyjętym przez oszustów schematem. Nie zweryfikował platformy inwestycyjnej, nie podpisał żadnej umowy, a jedynie przelał pieniądze na podany numer konta bankowego.

Pamiętajmy
Nie dajmy się skusić pozornie atrakcyjnym ofertom szybkiego zysku. Podejmując decyzje finansowe, zachowajmy zdrowy rozsądek i dużą ostrożność. Przed jej podjęciem dokładnie zweryfikujmy wiarygodność i rzetelność podmiotu, z którym zamierzamy współpracować. Zanim w ogóle zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkimi zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności.