Śnięte ryby na rzece Wel w gminie Rybno (powiat działdowski). Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Olsztynie bada sprawę

2022-09-07 09:55:51(ost. akt: 2022-09-07 10:14:47)

Autor zdjęcia: WIOŚ Olsztyn/kg

Śnięte ryby to prawdziwa plaga ostatnich tygodni na Warmii i Mazurach. Najczęstszą przyczyną tego zjawiska jest tzw. "przyducha" czyli nagły spadek tlenu w wodzie. Śniętych ryb nie można jednak ignorować, bo mogą okazać się prawdziwą bombą biologiczną.
To kolejny przypadek masowego śnięcia ryb w województwie warmińsko-mazurskim. Tym razem padło na rzekę Wel w gminie Rybno (powiat działdowski). Główny Inspektorat Ochrony Środowiska z Olsztyna już pobrał próbki wody w celu zbadania jej składu chemicznego.

Mimo tego, że do tej pory wszystkie przypadki śnięcia ryb w jeziorach były efektem tzw. przyduchy, to do każdej sprawy należy podchodzić poważnie, gdyż może okazać się prawdziwą bombą biologiczną.

Śnięte ryby odnaleziono na odcinku rzeki Wel pomiędzy jeziorem Grądy a jeziorem Tarczyńskim na terenie gminy Rybno. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska pobrał odpowiednie próbki do badań. Póki co nie możemy wykluczać żadnej ewentualności.

Karol Grosz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3104953 7 wrz 2022 14:10

    Co się dzieje z Łyną? Przejeżdżałem uliczką pod mostami kolejowymi - smród jak z kanalizacji! Miało być dobrze a ścieki są w dalszym ciągu zrzucane do rzeki i to szczególnie sobota-niedziela. W tygodniu ten zapaszek jest jakby dużo mniejszy.

    odpowiedz na ten komentarz