Upalny bieg przełajowy w Radomnie [ZDJĘCIA, WYNIKI]

2022-08-29 10:08:50(ost. akt: 2022-08-29 10:33:27)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

Czwarta edycja przełajowego biegu w Radomnie była jak zwykle...w upale. Trzeba przyznać, że zawodnikom to kompletnie nie przeszkadzało, pełni energii i w doskonałych humorach pobiegli urokliwą trasą.
Start i meta IV biegu przełajowego im. ks. Józefa Dembieńskiego, zlokalizowane zostały na placu obok kościoła w Radomnie. Wcześniej na placu przy miejscowej szkole zawodnicy odbierali swoje pakiety startowe oraz wzięli udział w rozgrzewce.
Bieg w Radomnie to dwa dystanse - 6 lub 12 kilometrów w pięknych okolicach jeziora i lasu.

Dłuższy, 12 kilometrowy dystans, ukończyło 64 zawodników. Najszybciej na mecie zameldował się Kacper Arendt z Grudziądza, za nim dobiegł Damian Błaut z Tyrowa, trzeci na mecie pojawił się Dawid Osicki z Lubawy.
Wśród pań najszybsza była Paulina Żuchowska z Krotoszyn, za nią Teresa Kamińska z Górzna, na trzecim miejscu znalazła się Marzena Olińska z Gardeji.

6 kilometrowy dystans pokonało 78 osób. Wygrał Adrian Przybyła z Iławy, przed Damianem Wiśniewskim z Grudziądza i Maciejem Ługowskim z Susza.
Jako pierwsza kobieta na mecie pojawiła się Agnieszka Przybyła z Iławy, dalej Anna Domka z Iławy i Katarzyna Prus z Susza.

Oprócz głównych dystansów, przygotowano biegi towarzyszące dla dzieci.
Na dystansie 200m, kat. dziewczynki 2017 i młodsze wygrała Zuzanna Kotewicz z Radomna, na drugim miejscu Jana Makarov z Nowego Miasta, trzecia była Agata Łukaszewska ze Skarlina. W kat. chłopców wygrał Alan Jabłoński z Jamielnika, drugi był Franciszek Lemiech z Nowego Miasta, trzeci na mecie znalazł się Szymon Bludau z Jamielnika.
Na dystansie 400m - kat. dziewczynki 2013-2016 najszybsza była Magdalena Szwaracka z Radomna, druga Blanka Jarmołowicz z Iławy, jako trzecia przybiegła Pola Pieczkowska z Nowego Miasta. Wśród chłopców wygrał Piotr Mokrzecki z Chrośla, przed Oliwierem Pieczkowskim z Nowego Miasta i Marcelem Gremblewskim z Olsztyna.
Na dystansie 750m - kat. dziewczynki 2007-2012 zwyciężyła Melania Perniak z Chrośla, druga była Oliwia Słowik z Radomna, trzecia Olga Szczech z Kurzętnika. Wśród chłopców wygrał Cezary Mokrzecki z Chrośla, przed Szymonem Jadanowskim z Radomna i Olafem Karłowskim z Iławy.
W sumie w biegach dla dzieci wystartowało 70 zawodników.

Wszyscy otrzymali medale, dla najlepszych w poszczególnych kategoriach przygotowane były puchary i nagrody.
O poczęstunek zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Radomna.

Pełne wyniki dostępne w serwisie Maratończyk Pomiar Czasu.