Mieszkańcy powiatu nowomiejskiego biegali w Lubawie [ZDJĘCIA]

2022-08-22 10:12:52(ost. akt: 2022-08-22 10:47:05)

Autor zdjęcia: Alina Laskowska

W niedzielę, 21 sierpnia w Lubawie, odbyły się zawody biegowe pod nazwą "Lubawska dycha". Na starcie stanęło ponad 150 zawodników, nie zabrakło wielu reprezentantów z powiatu nowomiejskiego.
Tego dnia pogoda nie sprzyjała zawodnikom, którzy licznie przyjechali pobiegać do Lubawy, było gorąco i duszno, dlatego tym bardziej należą się wszystkim ogromne brawa.
Na starcie 11. Lubawskiej Dychy stanęło ponad 150 osób, którzy biegali ulicami miasta na dystansie 10 kilometrów lub maszerowali z kijkami na dystansie 5 kilometrów.

Jak zawsze w Lubawie, na linii startu stanęła liczna reprezentacja powiatu nowomiejskiego.
Na 7.miejscu znalazł się Krzysztof Golmanowski (Kurzętnik Biega), 18. miejscie Andrzej Czepek (Kurzętnik Biega), 23. miejsce Sławomir Kogut (Kurzętnik Biega), 28. miejsce Wojciech Lewandowski (Kurzętnik Biega), 32. miejsce Ryszard Rzepka (Kurzętnik Biega), 50. miejsce Ewa Renkel - Bucha (Kurzętnik Biega), 52. miejsce Leszek Woźniewski (Tylice), 62. miejsce Waldemar Dąbrowski (Kurzętnik Biega), 74. miejsce Ryszard Szpanel (Kurzętnik Biega), 85.Rafał Kuciński (Radomno Biega), 109. miejsce Ryszard Krajnik (Kurzętnik Biega), 112. miejsce Mirosław Mejka (Nowe Miasto Lubawskie), 136.miejsce Marek Kramarenko (Fabio Team Nowe Miasto Lubawskie), 137.miejsce Maciej Aranowski (Fabio Team Nowe Miasto Lubawskie), 139.miejsce Magdalena Jakielska (Świniarc), 151.miejsce Jerzy Szymański (Kurzętnik Biega).

Drużynowo wygrała ekipa Kurzętnik Biega w składzie: Krzysztof Golmanowski, Andrzej Czepek i Sławomir Kogut. Na drugim miejscy podium stanął team z Ostródy w składzie Damian Błaut, Robert Schmidt i Monika Danelska. Trzecia była ekipa o nazwie Wataha Cioci Basia w składzie Brzozowski Piotr, Maciej i Michał.