Chcesz dostać 300 plus do końca września? Czas ucieka!

2022-08-21 13:03:00(ost. akt: 2022-08-19 14:55:41)

Autor zdjęcia: Pixabay

Nowy rok szkolny już niedaleko, dlatego warto zaopatrzyć dziecko w przybory szkolne i książki. Pomocny w tych wydatkach jest program "Dobry Start". Warto już teraz pomyśleć o złożeniu wniosku. Ważny jest termin jego złożenia, bo od daty wysłania dokumentu zależy, kiedy otrzymamy świadczenie.
Obsługą wsparcia na wyprawkę do szkoły już po raz drugi zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski o przyznanie pieniędzy z programu "Dobry Start, można składać tylko drogą elektroniczną za pośrednictwem PUE ZUS, portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Środki trafią wyłącznie na wskazany we wniosku rachunek bankowy.

- Mamy na to czas do 30 listopada, jednak jeżeli złożymy taki wniosek do końca sierpnia, to wypłata świadczenia nastąpi najpóźniej 30 września - informuje Katarzyna Krupicka, rzeczniczka ZUS.


Do tej pory na konta rodziców i opiekunów w ramach programu „Dobry Start” ZUS przekazał łącznie 860 mln zł na 3,5 mln dzieci. W województwie warmińsko-mazurskim uprawnieni otrzymali 34 mln zł na 131 tys. dzieci.

Złożenie wniosku nie jest trudne, ale wymaga podania poprawnych danych. – Musimy uzupełnić dane dzieci z prawidłowymi numerami PESEL, wpisujmy nazwę oraz adres szkoły. Podajemy również aktualny numer konta.

Zdarzają się sytuacje, że rodzice wstawią nieaktualny numer rachunku bankowego lub zapomną w niektórych sytuacjach o dodaniu załącznika. Sprawę wówczas należy wyjaśnić, co może opóźnić wypłatę świadczenia.


Przypomnijmy, że program gwarantuje 300 zł na wyprawkę szkolną. Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat. Wiek 20 i 24 lata liczy się rocznikowo, co oznacza, że uczniowie ostatnich klas techników i liceów oraz uczniowie szkół policealnych także są uprawnieni do świadczenia, jeśli wiek odpowiednio 20. albo 24. rok życia ukończyli przed rozpoczęciem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym.

ZUS

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dis #3104518 22 sie 2022 07:50

    Chcesz mieć pieniądze na przybory szkolne dla dziecka? Weź się do roboty!

    odpowiedz na ten komentarz