Pijane wyskoczyły z rowerka na Ukielu w Olsztynie. Później nie potrafiły wrócić na pokład...

2022-08-19 07:11:00(ost. akt: 2022-08-18 14:51:46)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policyjni wodniacy są czujni. Sypią się mandaty dla nieodpowiedzialnych plażowiczów nad Jeziorem Ukiel w Olsztynie. Najczęstszym powodem jest alkohol.
W środę (17 sierpnia) na Jeziorze Ukiel policjanci zauważyli trzy kobiety na rowerku wodnym, z czego dwie z nich wskoczyły do wody, a następnie miały trudność z wejściem na pokład. Policjanci niezwłocznie zainterweniowali, udzielając pomocy. Jak się okazało kobiety, które siedziały za sterem rowerka, były pod wpływem alkoholu, za co zostały ukarane mandatem.

Po południu na jeziorze Ukiel policyjni wodniacy dokonali kontroli rowerka wodnego, na którym znajdowało się trzech mężczyzn. Mężczyźni spożywali alkohol na sprzęcie wodnym, w wyniku czego osoby siedzące za sterami zostały ukarane mandatowo. Po sprawdzeniu przez policjantów w policyjnych systemach, jeden z nich – 22-latek okazał się osobą poszukiwaną, z którym zostały wykonane odpowiednie dalsze czynności.

Wypoczywając przy jeziorach oraz korzystając z urządzeń wodnych pamiętajmy, aby przede wszystkim zapewnić sobie i naszym bliskim bezpieczeństwo. Wypływając w głąb jeziora, zwracajmy uwagę na to, czy jesteśmy wyposażeni w kapoki, które w najmniej oczekiwanym momencie mogą uratować komuś życie. Woda to nie miejsce na alkohol, który może spowolnić naszą reakcję oraz uśpić czujność. Jeziora kojarzą nam się z przyjemnym wypoczynkiem, jednak nieprawidłowe korzystanie z jej atrakcji może spowodować, że będzie dla nas dużym zagrożeniem.

Źródło: KMP w Olsztynie