Gdańsk: agresywny antyszczepionkowiec pobił seniora, który chciał się zaszczepić

2022-08-09 08:47:27(ost. akt: 2022-08-09 09:30:15)
szczepienie

szczepienie

Autor zdjęcia: PAP

Gdańscy policjanci zatrzymali niewierzącego w koronawirusa 27-latka, który zaatakował w przychodni starszego mężczyznę. 75-latek przyszedł tam po kolejną dawkę szczepionki. Napastnik usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem.
Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Mariusz Chrzanowski poinformował PAP w poniedziałek, że w ubiegłym tygodniu do komisariatu we Wrzeszczu zgłosił się 75-letni mieszkaniec Gdańska i powiadomił o tym, że podczas wizyty w przychodni lekarskiej młody mężczyzna zaczepiał go i był agresywny.

— Między mężczyznami doszło do dyskusji na temat poglądów i zagrożeń dotyczących koronawirusa. Gdy 75-latek opuścił przychodnię, w której przyjął kolejną dawkę szczepionki, mężczyzna zaatakował go i kilka razy uderzył w twarz — dodał Chrzanowski.

Policjanci zabezpieczyli i przeanalizowali monitoring. Funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny oraz jego adres. W miniony piątek wieczorem kryminalni z Wrzeszcza zatrzymali 27-latka w mieszkaniu na Przymorzu. Zatrzymany sprawca spędził noc w policyjnym areszcie, następnego dnia usłyszał zarzut spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Został też objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.(PAP)