Podejrzany o zabójstwo w Biskupcu w areszcie

2022-08-08 20:39:27(ost. akt: 2022-08-08 15:56:24)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przemysław A. podejrzany m.in. o zabójstwo mężczyzny w Biskupcu i ucieczkę przed policją trafił do aresztu tymczasowego na 3 miesiące.
Prokurator Prokuratury Rejonowej w Biskupcu w dniu 5 sierpnia 2022 r. skierował do Sądu Rejonowego w Biskupcu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Przemysława A. podejrzanego o zabójstwo mężczyzny z użyciem ostrego narzędzia oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed policją. Do tych zdarzeń miało dojść w nocy z 4 na 5 sierpnia w Biskupcu.

Sąd Rejonowy w Biskupcu uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Przemysława A. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd w uzasadnieniu tej decyzji wskazał, że zgromadzone w sprawie dowody w bardzo wysokim stopniu uprawdopodobniają popełnienie przez Przemysława A. zarzuconych mu czynów. Z uwagi na fakt grożącej podejrzanemu surowej kary, istnieje obawa, że przebywając na wolności, podejrzany mógłby podejmować próby ucieczki i ukrywania się bądź bezprawnego wpływania na zeznania świadków.

Dlatego też, zdaniem Sądu, jedynie zastosowanie wobec Przemysława A. tymczasowego aresztowania może w pełni zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania.

Postanowienie w tej sprawie nie jest prawomocne.