[VIDEO]Zabójstwo w Biskupcu (powiat olsztyński). Morderca uciekał przed policją, udział w pościgu brało ponad 20 radiowozów

2022-08-05 12:26:24(ost. akt: 2022-08-05 12:42:42)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Do głośnego zabójstwa doszło tej nocy w Biskupcu (powiat olsztyński). 21-letni mężczyzna zabił 38-letniego konkubenta swojej matki i próbował uciec samochodem. W pościgu brało udział ponad 20 radiowozów. Policjanci tworzyli blokady ulicach Biskupca.
Sceny jak z amerykańskiego filmu akcji miały miejsce dziś w nocy (4/5 sierpnia).

Do dramatycznego zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie Biskupca w nocy z czwartku na piątek (04/05.08.2022 r.). Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie kilka minut po północy otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienia martwego mężczyzny. Interweniujący policjanci po przyjeździe na miejsce potwierdzili tę informację, po tym, jak ujawnili ciało 38-letniego mężczyzny z widocznymi ranami ciętymi w okolicach górnych partii ciała. Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia, która potwierdziła zgon mężczyzny.

W wyniku podjętych błyskawicznie działań w tej sprawie, po niespełna dwóch godzinach od zdarzenia, policjanci zatrzymali 21-latka podejrzewanego o spowodowanie śmierci 38-latka. 21-latek oddalił się z miejsca zbrodni w nieznanym kierunku. Policjanci ustalili i wytypowali pojazd, którym mógł poruszać się mężczyzna. W działaniach poszukiwawczych za sprawcą zabójstwa brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy i wykorzystano kilkanaście radiowozów. 21-latek został obezwładniony i zatrzymany w pościgu.

Dalszy ciąg artykułu znajduje się pod nagraniem video


Utworzonych zostało kilka blokad dróg. Uciekinier jednak postanowił je zignorować i doprowadził do dwóch kolizji, w tym jednej z policyjnym radiowozem – na szczęście nikt nie został ranny.

Szaleńcza jazda 21-latka zakończyła się na przydrożnym drzewie – do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi prowadzącej z Biskupca w kierunku Rzecka. Kierowca opuścił pojazd i zaczął uciekać w kierunku lasu – chwilę później był już obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. 21-latek w chwili zatrzymania był agresywny i nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy. Zachowanie zatrzymanego świadczyło o tym, że mógł znajdować się pod działaniem substancji psychoaktywnych, Dlatego został przewieziony do szpitala, w którym lekarze pobrali mu krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Obecnie 21-latek przebywa w policyjnym areszcie. Wkrótce śledczy będą wykonywać dalsze czynności procesowe z jego udziałem. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie przestępstwa zabójstwa, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karę 25 lat pozbawienia wolności lub karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Dzięki błyskawicznej reakcji i wysiłkom policjantów z Komisariatu Policji w Biskupcu, wspieranych przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, możliwe było ustalenie i zatrzymanie 21-letniego mieszkańca Biskupca podejrzewanego o dokonanie zabójstwa 38-letniego mężczyzny. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Michał #3104155 6 sie 2022 08:07

    Zabójca? w świetle prawa,to chyba podejrzany o zabójstwo????

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ludek z trocin #3104144 5 sie 2022 15:26

    strach po tym mieście samemu chodzić

    odpowiedz na ten komentarz