AKTUALIZACJA: Znamy kulisy udaremnionej próby samobójczej na ul. Niepodległości w Olsztynie

2022-08-04 11:36:26(ost. akt: 2022-08-04 11:40:01)

Autor zdjęcia: OSP Gutkowo

Policjanci z Olsztyna udaremnili próbę samobójczą 35-letniego mężczyzny, który stał za barierkami na wiadukcie przy ul. Niepodległości. Okazało się, że powodem takiej decyzji był zawód miłosny.
Jak to jest znajdować się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie? Tak właśnie możemy powiedzieć o naszych policjantach z adaptacji zawodowej z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, którzy w trakcie służby zauważyli 35-latka chcącego skoczyć z mostu do rzeki

W środę (03.08.2022) w trakcie służby w ramach adaptacji zawodowej w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie, pełniąc służbę w patrolu pieszym, policjanci zauważyli na ul. Niepodległości dziwnie zachowującego się mężczyznę. Stał on za barierką zabezpieczającą most, bez butów i spodni, które leżały tuż obok.

Policjanci natychmiast zareagowali przeprowadzając go w bezpieczne miejsce oraz udzielili pierwszej pomocy medycznej. Okazało się, że 35-latek chciał skoczyć z mostu, jak tłumaczył z powodu „zawodu miłosnego”. Na miejscu pojawił się również zastęp OSP Olsztyn-Gutkowo, który przejeżdżając widział całe zdarzenie i natychmiast przystąpił do udzielenia wsparcia dla patrolu Policji oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie. Na miejsce przyjechała również załoga karetki pogotowia. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i po konsultacji z lekarzem został przewieziony do ambulatorium

___________________________________

Pamiętaj! Nigdy nie jesteś sam! Całą dobę dzwoń do Olsztyńskiego telefonu zaufania "Anonimowy przyjaciel" 89 19288 lub 89 527 00 00. Przez całą dobę czeka na Ciebie dyżurny – życzliwy, ciepły, serdeczny, dyskretny – po prostu anonimowy przyjaciel. Jeśli będziesz chciał, Anonimowy Przyjaciel podpowie, gdzie szukać pomocy, zna dobrych fachowców w różnych dziedzinach, skieruje w dobre ręce.