Młoda kobieta z Olsztyna padła ofiarą oszustwa telefonicznego. Straciła 55 tysięcy złotych

2022-07-28 08:31:05(ost. akt: 2022-07-27 15:18:01)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Wbrew powszechnej opinii oszustwa telefonicznie nie dotyczą jedynie seniorów. Przekonała się o tym 22-latka z Olsztyna, która uwierzyła w legendę o zagrożonych na swoim koncie środkach finansowych. Dała się przekonać do zainstalowania aplikacji i straciła 55 tys. zł.
We wtorek (26 lipca) do policjantów z Olsztyna zgłosiła się 22-letnia kobieta, która poinformowała, że prawdopodobnie w wyniku oszustwa straciła swoje oszczędności w kwocie około 55 tys. zł.

Kobieta przekazała policjantom, że nieznany mężczyzna skontaktował się z nią telefonicznie i przekazał jej informację, o próbie kradzieży pieniędzy zgromadzonych na jej koncie, po czym się rozłączył. Po chwili telefon ponownie zadzwonił. 22-latka w słuchawce usłyszała kolejny głos z podejrzanym akcentem – tym razem miał być to pracownik banku, w którym kobieta miała swoje konto.

Działając krok po kroku, telefonujący mężczyzna namówił 22-latkę, jak oświadczył – dla jej dobra – na zainstalowanie aplikacji umożliwiającej zdalny dostęp do jej pulpitu. Od tej chwili, oszuści śledzili każdy ruch nieświadomej zagrożenia 22-latki.

Kolejny telefon i kolejna spełniona prośba – kobieta za namową oszusta przelała pieniądze na wskazany przez niego numer rachunku bankowego. Po stracie wszystkich oszczędności 22-latka zorientowała się, że padła ofiara oszusta.

Należy pamiętać, żeby nie instalować nieznanych programów czy aplikacji na swoich urządzeniach mobilnych, z których logujemy się do bankowości elektronicznej – żaden pracownik banku nie może wywierać nacisków w celu zainstalowania wcześniej niezweryfikowanych aplikacji.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3103842 28 lip 2022 08:54

    A ja się pytam: skąd taka małolata ma taką kasę na koncie?!

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz