Pierwszy etap rekrutacji w olsztyńskich szkołach zakończony

2022-07-21 15:25:05(ost. akt: 2022-07-21 15:26:28)

Autor zdjęcia: Pixabay

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Do jutra (22 lipca) należy potwierdzić wolę rozpoczęcia nauki w wybranej szkole. W następnym tygodniu rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.
Do placówek prowadzonych przez samorząd Olsztyna zgłosiło się łącznie 3725 kandydatów. Zakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych zostało ponad 2,5 tys. młodych osób, czyli ok. 70 proc. chętnych.

Tradycyjnie już największym zainteresowaniem cieszą się licea ogólnokształcące. W tych praktycznie nie zostało wolnych miejsc. 51 miejsc jest do dyspozycji w szkołach branżowych I stopnia. Natomiast w technikach 29.

Teraz przed kandydatami i ich rodzicami ważne decyzje. Do piątku (22 lipca) muszą potwierdzić wolę rozpoczęcia nauki w wybranych szkołach. Listy przyjętych kandydatów zostaną opublikowane w poniedziałek (25 lipca). A już kolejnego dnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca, która potrwa do 5 sierpnia.

— Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice powinni być spokojni, bowiem po zakończeniu rekrutacji uzupełniającej przeprowadzimy odpowiednie analizy — mówi dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz. — Jeśli będzie taka konieczność, podejmiemy decyzje dotyczące ewentualnego zwiększenia liczby oddziałów. Z naszego doświadczenia wynika też, że część kandydatów przenosi dokumenty do szkół prowadzonych przez inne organa, niż samorząd.

Ogłoszenie list uczniów przyjętych po rekrutacji uzupełniającej nastąpi 19 sierpnia.