Legendarny skatepark w parku Kusocińskiego w Olsztynie idzie do rozbiórki

2022-07-19 17:40:26(ost. akt: 2022-07-19 16:48:32)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. I nie inaczej jest w przypadku skateparku w parku Kusocińskiego, który jest przeznaczony do rozbiórki. Powód? Fatalny stan techniczny.
Skatepark w Parku Kusocińskiego był jednym z najpopularniejszych obiektów tego typu w Olsztynie. Przez lata jego obecności korzystali z niego mieszkańcy okolicznych osiedli. Teraz jednak został odgrodzony, a niedługo zostanie rozebrany.

— Stan techniczny tego obiektu wykluczał jego dalsze użytkowanie — przekazuje nam Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie — Skatepark został ogrodzony w taki sposób, żeby nikt nie mógł z niego korzystać. Obiekt prawdopodobnie trafi do rozbiórki, materiały, które zostały użyte do jego budowy są już mocno zniszczone. Nic w przyrodzie jednak nie ginie, a mieszkańców zapraszamy na świeżo wyremontowany skatepark na Plaży Miejskiej.

Karol Grosz

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. SumRed #3103271 20 lip 2022 07:34

  No trudno.. dzieciaki będą rozjeżdżać babcie na chodnikach - oczywiscie tam gdzie sie da xd . Wiadomo jak wyglądaja chodniki w parku Kusocińskiego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 2. AtoJa #3103257 | 46.205.*.* 19 lip 2022 19:02

  W Olsztynie pewnie już niedługo znikną wszystkie legendarne miejsca . Będą tu tylko arbuzowe tramwaje i wszechobecna szara arbetowa betonoza . A park Kusocińskiego właśnie dzięki arbuzowi już zdechł. Zaniedbane drzewa pomógł mu skosić jeden większy wiatr. Po fontannie pozostał tylko wypełniony czymś zgniłym i śmierdzącym zbiornik .Trawy ,a raczej chwasty, chyba jeszcze nie koszone w tym roku. Jeszcze tylko ten nieszczęsny skatepark i śmiech dzieci ożywiał obraz nędzy i rozpaczy zwany szumnie parkiem słynnego sportowca. Kusociński chyba w grobie się przewraca widząc jak włodarze miasta szanują jego imię . TYLKO DZIECI ŻAL , że im włodarz taki "prezent" na wakacje sprawił.

  Ocena komentarza: warty uwagi (56) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Stary dziad #3103254 19 lip 2022 18:42

   Po wypowiedzi tego Szymuli z OSiRu należałoby go zwolnić i ba pociechę powiedzieć że w przyrodzie jednak nie ginie, a jego zapraszam do pracy w innym mieście niż Olsztyn

   Ocena komentarza: warty uwagi (26) odpowiedz na ten komentarz

  2. Henry #3103252 19 lip 2022 18:09

   Dzieciaki mają same jechać na plażę miejską na skatepark? Przecież rodzice nie będą ich wozić. To jakaś kpina.

   Ocena komentarza: warty uwagi (35) odpowiedz na ten komentarz