Dziś w Olsztynie zagrają twórcy muzyki do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon", czyli zespół Persival

2022-07-12 10:59:25(ost. akt: 2022-07-12 11:14:33)

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Grupa znana m.in. ze ścieżki dźwiękowej do gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" czy projektu "Równonoc", od lat zasłużenie uchodzi za jednego z najciekawszych artystycznych propagatorów kultury dawnych Słowian. Dziś o godz. 17 ich instrumenty rozbrzmią nad Jeziorem Długim.
W ramach cyklu ULOTNE miejska przyroda raz jeszcze rozkwitnie niebanalną sztuką! MOK Olsztyn zaprasza nad brzegi Jeziora Długiego na kolejną odsłonę familijnego i cudownie wielowątkowego projektu animacyjnego "Ale Sztuka! Nad Długim!", tym razem realizowanego pod szyldem "Ale Dziko!". Dodatkowo, całe wydarzenie może być idealne dla fanów słynnego na całym świecie „Wiedźmina”.

Ekipa z animacyjno-edukacyjnego Stowarzyszenia Etnorium z Uniwersytetu Gdańskiego zaprosi na interaktywny pokaz, obejmujący różne aspekty życia i kultury ludów słowiańskich: począwszy od wytwórstwa i rzemiosła, poprzez sztukę, na rzemiosłach i muzyce kończąc.

MOK zadbał także o atrakcje dla najmłodszych.


Warsztaty z tworzenia oryginalnych lalek słowiańskich, tzw. motanek, prezentacja ludowych mitów i podań słowiańskich, bajania o dawnych bogach, przyrodzie i starosłowiańskich wierzeniach w wykonaniu opowiadaczy z grupy Kamyk Studio, warsztaty gimnastyki słowiańskiej- to wszystko czeka uczestników wydarzenia.

Gdzie? Kiedy? Za ile?


Wydarzenie odbędzie się dziś (12 lipca) w okolicach kładki nad Jeziorem Długim o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.