15-letnia Amelia Kuształa z Dobrego Miasta nagrała wakacyjny hit

2022-07-09 11:45:00(ost. akt: 2022-07-08 14:16:32)

Autor zdjęcia: Print Screen z teledysku "Początek"

Gitara, łyżwy, kryminały, szkoła i... śpiew. "Jestem jak kostka Rubika; zbudowana z wielu małych kosteczek, które tworzą całość." Amelia na początku bieżącego roku wzięła udział w The Voice Kids 5, teraz wydała swój pierwszy singiel i teledysk.
Ma 15 lat i pochodzi z Dobrego Miasta, od dziecka próbuje swoich sił w muzyce. Pierwszy kontakt ze sceną miała w wieku 7 lat. Na co dzień Amelia występuje w Dziecięcym Zespole Wokalnym Suzirjaczko, w którym wykonuje ukraińskie folkowe utwory.

— Pieśni ukraińskie są piękne, mają bardzo głęboki sens. Mój tata jest Ukraińcem, który urodził się w Polsce. Jestem dumna z ukraińskiego pochodzenia — mówiła podczas programu.

W ciągu ostatnich trzech lat wzięła udział w niejednym konkursie od wojewódzkich, po ogólnopolskie, a nawet międzynarodowe. Na początku bieżącego roku pojawiła się w czwartym odcinku piątek edycji The Voice Kids, gdzie podbiła serca widzów. 15-latka na scenie wykonała utwór Katy Perry "Electric". Swoim wykonaniem oczarowała wszystkich jurorów - podczas pierwszego występu "w ciemno" odwróciły się trzy fotele.

Dziewczynka mogła wybrać kto zostanie jej muzycznym trenerem w programie. Amelia zdecydowała się przejść do drużyny Dawida Kwiatkowskiego, który wcześniej doprowadził do sukcesu Marcina Maciejczaka. The Voice Kids jest przygodą i szkołą wokalu dla dzieci biorących udział w tym programie. Daje im niezapomniane chwile i niesamowitą szansę by stanąć na wielkiej scenie.

Amelka ma za sobą także występy w ramach wokalnych konkursów organizowanych w jej rodzinnych okolicach. Teraz jednak postanowiła pokazać się widzom w całej Polsce.

Nastolatka nagrała teledysk do piosenki pt. „Początek”. Video nakręcone zostało w Olsztynie, między innymi na plaży miejskiej i w jednym z lokali z automatami do gier.

— W końcu mogę wam pokazać efekt ciężkiej, ale satysfakcjonującej mnie pracy. Oczywiście, nie tylko mojej. Jest to mój pierwszy singiel (mogę Wam obiecać, że na pewno nie ostatni), który wydaje. Jestem z niego przeogromnie dumna… Wyszedł właśnie tak, jak sobie go wymarzyłam. Nie mogłabym sobie na to wszystko pozwolić, gdyby nie najwspanialsi managerowie zespołu Enej! — pisze na swoim kanale dziewczynka.

Autorem tekstu i muzyki jest lider grupy „Enej” Piotr „Lolek” Sołoduch, pracowali przy nim także Łukasz „Borewicz” Bornus i Łukasz „Kojro” Korys, a reżyserem jest Piotr Wałejko.
Na platformie YouTube singiel ma już ponad 10 tysięcy wyświetleń.

W domu dziewczynka gra na gitarze, a od ponad pół roku także na ukulele. Zimą uwielbia jeździć na snowboardzie i łyżwach, a latem na rolkach, deskorolce i rowerze. Z pasją ogląda także seriale kryminalne. W tym roku za cel postawiła sobie zostać zastępową. Sama mówi o sobie, że jest jak kostka Rubika; zbudowana z wielu małych kosteczek, które tworzą całość.

Obecnie ukończyła szkołę z bardzo dobrymi wynikami i czeka na dalszy rozwój nauki i kariery.