Ciało 21-latka z gminy Biskupiec zostało odnalezione w jeziorze Bukowskim

2022-07-08 07:11:44(ost. akt: 2022-07-08 07:30:26)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn/KG

Niestety, to kolejny tragiczny finał poszukiwań w regionie. Wczoraj (czwartek 7 lipca) policjanci z Olsztyna wraz ze strażakami, Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą PCK, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej i psami tropiącymi przeszukiwali podmokłe tereny w okolicach jeziora Bukowskiego. Po południu wodnicy znaleźli ciało młodego mężczyzny.
21-latek z gminy Biskupiec zaginął w ubiegłą sobotę. Od tamtej pory nie wrócił do domu i nie nawiązał kontaktu z najbliższymi.

W poszukiwaniach zaginionego 21-latka uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Olsztyńscy policjanci byli wspierani przez policjantów z Biskupca, policyjnych wodniaków, strażaków ochotników z Gryźlin, Bredynek, Biskupca, Węgója i przewodników psów. Do działań włączono także przedstawicieli z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PCK Olsztyn.

Wykorzystywany był również specjalistyczny sprzęt, w tym drony. Z kolei strażacy wyposażeni w łodzie oraz skafandry przeczesywali podmokłe tereny w pobliżu miejsca, gdzie ostatnio był widziany zaginiony. Do działań został także wykorzystany pies tropiący.

Do akcji włączyli się również nurkowie z Olsztyna, żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz przedstawiciele Mazurskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Olecka.