Kolejne zmiany w organizacji ruchu - zamknięte skrzyżowania i wstrzymany ruch tramwajów

2022-07-06 12:55:28(ost. akt: 2022-07-06 12:53:01)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

To będzie jedna z bardziej istotnych zmian w organizacji ruchu w związku z rozbudową tramwajowej infrastruktury. Nowe rozwiązania zostaną wprowadzone już w najbliższy piątek (8 lipca) ok. 22:00.
Zamknięcie ruchu na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki nie będzie jedyną zmianą w tym rejonie. Zmiany pojawią się także na przecięciu al. Piłsudskiego z ul. Głowackiego oraz skrzyżowania Żołnierskiej z Kościuszki. To wszystko wymusi korektę kursowania komunikacji zbiorowej.

Od 22:00 w piątek (8 lipca) wykonawca rozpocznie istotne zmiany w organizacji ruchu w rejonie przebudowy na al. Piłsudskiego, ul. Kościuszki, ul. Głowackiego i ul. Żołnierskiej, a także w ruchu pieszym.

W dniach 9-10 lipca nie będą kursować tramwaje i będzie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-2. Kursowanie tramwajów zostanie wznowione w poniedziałek 11 lipca tylko na linii nr 2, ale ze zwiększoną częstotliwością.

Przystanki autobusowe "Skwer Wakara" zostaną przeniesione na ul. Reja i będą tam obsługiwane w obydwu kierunkach linie nr 105, 106, 107, 111, 113, 117, 120, 128, Z-2, Z-3 oraz N-01. Zmianie ulega trasa linii 109, dlatego zostanie zawieszony przystanek autobusowy "Filharmonia" na ul. Kościuszki (w obydwu kierunkach).

Ulica Reja zostanie wyłączona z ruchu od ul. E. Plater do ul. Kościuszki z dopuszczeniem dojazdu do posesji oraz autobusów komunikacji miejskiej obsługujących przeniesione przystanki "Skwer Wakara".

Przejazd ul. Kościuszki od dworca w kierunku Śródmieścia będzie możliwy przez ulice Mickiewicza i Kopernika. Kościuszki zostanie zamknięta od skrzyżowania z ul. Mickiewicza za wyjątkiem dojazdu do posesji, w tym do Szkoły Podstawowej nr 2.

Przejazd ul. Kościuszki od ul. Niepodległości w kierunku Śródmieścia będzie możliwy od ronda na skrzyżowaniu z ul. E. Plater do al. Piłsudskiego, natomiast objazd do dworca zostanie wyznaczony poprzez ul. Żołnierską i ul. Głowackiego.

Żołnierska zostanie zamknięta na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Kościuszki z wyłączeniem dojazdu do posesji oraz komunikacji miejskiej.

Szczegółowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej zostaną opublikowane na stronie Zarządu Dróg, Zieleni i Transport.

Fot. Olsztyn.eu

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. frost #3102657 6 lip 2022 19:52

    Kopać, ryć, rozwalać niech to będzie na miarę naszych możliwości i aspiracji. Za dobrze wam było, zaopatrzyć się w kijki i pokonywać dziury, doły i pagórki. Już za parę lat wszystko ruszy razem z korkami w komunikacji i zacznie się radosna jazda z przeszkodami po rozjeżdżonych objazdami ulicach. Czekam kiedy zostanie wybudowany odcinek ulicy od Augustowskiej do Anitechu i ul. Piłsudskiego. Obecnie to polna wyboista droga.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. dis #3102655 6 lip 2022 19:12

    Och, jak dobrze. Chociaż chwila bez tych pociągów w mieście.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz