Prezydent Olsztyna zgodził się na zmianę czasu pracy urzędników. W wakacje będą pracować od 6 do 14

2022-07-01 14:03:59(ost. akt: 2022-07-01 14:13:25)

Autor zdjęcia: KG

Związkowcy z Urzędu Miasta w Olsztynie starali się skrócić swój czas pracy ze względu na tropikalne upały. Ich wniosek spotkał się z przychylnością sekretarza miasta, który pozwolił pracownikom pracować od godz. 6 do 14 w lipcu i w sierpniu.
Związek Zawodowy "Symetria" zrzeszający pracowników Urzędu Miasta w Olsztynie prowadził aktywne działania, aby czas pracy urzędników w trakcie upałów został zmieniony. W tej sprawie pisali m.in do Sanepidu, Dyrektora Wydziału Administracyjno-Gospodarczego czy Sekretarza Miasta.

Okazało się, te naciski mają sens, bo Stanisław Gorczyca, sekretarz miasta, w porozumieniu z prezydentem Piotrem Grzymowiczem zgodził się na zmianę godzin pracy w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) na godz. 6-14. Ponadto każdy pracownik w uzasadnionym przypadku może wystąpić z wnioskiem o indywidualny rozkład czasu pracy.

— Nasze wysiłki jak widać nie poszły na marne. Koniec z wydzielaniem wody i co najważniejsze - zmiany godzin pracy na bardziej ludzkie w tych upałach. Jedna tylko rzecz nas zastanawia…. Wydział spraw obywatelskich ma podobno pracować normalnie, a przypomnijmy, że w poniedziałki WSO pracuje w godzinach 8 - 18… — komentują sprawę związkowcy.

Karol Grosz