Skatepark nad jeziorem Ukiel w Olsztynie został rozbudowany. Już niedługo będzie można z niego korzystać

2022-06-26 08:30:00(ost. akt: 2022-06-24 14:45:20)

Autor zdjęcia: Olsztyn.eu

Odebrano nową część skateparku na terenie CRS Ukiel. Wielbiciele jazdy na rolkach, deskorolce czy BMX-ach wkrótce będą mogli skorzystać z dobudowanych elementów obiektu
Miejsca, w których swoje umiejętności mogą rozwijać pasjonaci sportów ekstremalnych cieszą się w Olsztynie ogromnym zainteresowaniem. Projekt zrealizowany nad największym olsztyńskim akwenem to jedno ze zwycięskich zadań Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

— Pomysł był inspirowany koncepcją uzgodnioną na konsultacjach społecznych, które nasze stowarzyszenie przeprowadziło w ubiegłych latach — mówią inicjatorzy przedsięwzięcia ze stowarzyszenia Warmia Riders. — Głównym celem było stworzenie płynnego skateparku o dużej różnorodności przeszkód z wygodnymi najazdami.

Skatepark został rozbudowany o małą sekcję uliczną. Wśród elementów, które powstały, są m.in. grindboxy czy quarterpipe'y. Prace objęły teren o wymiarach ok. 20x27 metrów.

— Teraz powiadomimy nadzór budowlany o zakończeniu inwestycji i będziemy oczekiwać na pozwolenie na użytkowanie — mówi Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. — Nie powinno to potrwać dłużej, niż dwa tygodnie. Będziemy informować o uruchomieniu tego obiektu.

Rozbudowa skateparku w CRS Ukiel kosztowała niemal pół miliona złotych.