Ogromna inwestycja Biedronki pod Olsztynem. W gminie Stawiguda niebawem pracę znajdzie 1000 osób

2022-06-24 17:15:31(ost. akt: 2022-06-27 16:57:30)
Prace przy budowie centrum logistycznego sieci Biedronka w Stawigudzie trwają najlepsze. Według prognoz obiekt ma zostać oddany do użytku już w trzecim kwartale tego roku. Pracę w tym miejscu znajdzie kilkuset pracowników z całego województwa warmińsko-mazurskiego.
Nowe centrum dystrybucyjne w Stawigudzie pod Olsztynem będzie zlokalizowane na działce o powierzchni 9 hektarów. Sam budynek będzie zajmie powierzchnię 38 tys. metrów kwadratowych, czyli pięciu pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Magazyn codziennie będzie wysyłać do do sklepów sieci Biedronka do 6300 palet. Na wyposażeniu znajdzie się ponad 200 wózków widłowych oraz 175 pojazdów ciężarowych. Na koniec 2022 roku magazyn obsługiwać będzie ponad 200 placówek na północy Polski, głównie w województwach warmińsko-mazurskim oraz podlaskim.

— Płynne i szybkie działanie centrów dystrybucyjnych to istotny element funkcjonowania sieci Biedronka, która z roku na rok działa coraz efektywniej. Dzięki skutecznemu systemowi logistycznemu klienci mają stały dostęp do świeżych produktów. Nowy magazyn w Stawigudzie przyczyni się nie tylko do rozwoju sieci, ale przede wszystkim pozwoli nam na bycie dobrym sąsiadem dla lokalnej społeczności, która będzie mogła liczyć na stabilne warunki pracy w największej sieci handlowej w Polsce — mówi Wojciech Józefowski, dyrektor logistyki w sieci Biedronka.

Centrum dystrybucyjne w Stawigudzie będzie wyposażone w rozwiązania zmniejszające wpływ na środowisko, takie jak: chłodnictwo w pełni oparte na wykorzystaniu naturalnych gazów (CO2), czy inteligentny system oświetlenia LED, dopasowujący się do poziomu natężenia naturalnego światła. Na dachu budynku zamontowane zostaną nowoczesne panele fotowoltaiczne.

To już nie pierwsza taka inwestycja w gminie Stawiguda


Wjeżdżając do Olsztyna od strony Stawigudy gołym okiem można zobaczyć, że w tej okolicy powstają nowe magazyny i fabryki. Okazuje się, że swoją zasługę mają w tym władze gminy.

— Tworzymy dobry klimat dla przedsiębiorców, to jest naszym głównym celem — mówi wójt gminy Stawiguda Michał Kontaktowicz w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską" — To jest związane z ciężką pracą urzędników, którzy starają się aby wszystkie formalności były załatwiane w możliwie najszybszych terminach, z rozwiązaniami komunikacyjnymi i nieustannym dialogiem aby się stale udoskonalać. Mamy dostęp do rynków pracy, dobrze zorganizowaną komunikację gminną i doskonałe tereny inwestycyjne, które w dużej części są uzbrojone. My jako urzędnicy staramy się to wszystko sprawie połączyć i stworzyć przyjazną atmosferę tworzenia tego typu obiektów jak centrum logistyczne Biedronki.

Wójt nie kryje zadowolenia z tej inwestycji.

— Myślę, że ten obiekt przysłuży się całemu regionowi, nie tylko mieszkańcom gminy Stawiguda. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi mieszkańcy byli zadowoleni, mieli dostęp do pracy i terenów rekreacyjnych. Szczególną uwagę zwracamy na uciążliwość nowopowstających obiektów, aby nie emitowały one szkodliwych substancji, hałasów czy zapachów — przyznaje wójt Michał Kontraktowicz.

Biedronka aktualnie szuka pracowników do nowego centrum logistycznego pod Olsztynem


Tak jak już wspominaliśmy, zatrudnienie znajdzie tam około 1000 osób, z czego w dużej mierze będą to magazynierzy. Oprócz tego centrum będzie potrzebować podwykonawców takich jak firmy sprzątające, recyklingowe, cateringowe, serwisujące, sortujące palety, ochroniarskie i logistyczne.

Ile będzie można tam zarobić?

Magazynier z najmniejszym stażem uzyska nie mniej niż 3950 zł brutto natomiast doświadczony ze stażem 3 lata ma zagwarantowane zarobki wynoszące minimum 4400 zł brutto. Inspektor ds. administracyjno-magazynowych rozpoczynający karierę otrzyma 4500 zł brutto, natomiast osoba doświadczona może liczyć na 4800 zł brutto.

Pracownicy oprócz pensji zasadniczej mogą liczyć też na premie uznaniowe powiązane z realizacją celów, powiększające ich realne wynagrodzenia – magazynier może otrzymać łączne wynagrodzenie do 5810 zł brutto, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych do kwoty 6150 zł brutto.

Karol Grosz