Olsztyńscy policjanci zatrzymali 8 poszukiwanych mężczyzn

2022-06-20 16:40:09(ost. akt: 2022-06-20 15:35:18)
Zatrzymany 62-latek

Zatrzymany 62-latek

Autor zdjęcia: KPP LW

Poszukiwani nie mogą odetchnąć od ucieczki przed sprawiedliwością nawet w długi weekend. W ciągu ostatnich kilku dni przekonało się o tym 8 mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości i zostali zatrzymani przez policjantów.
W sobotę (18 czerwca) w nocy olsztyńscy policjanci zabezpieczając jedną z imprez masowych na terenie miasta, otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie znajdującym się na przystanku autobusowym przy ul. Sielskiej. Funkcjonariusze zaraz po podejściu we wskazane miejsce zauważyli kompletnie pijaną osobę. Policjanci postanowili ją wylegitymować. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Suwałk. Za chwilę wyszło na jaw, że był on poszukiwany przez tamtejszy sąd. Miał do odbycia karę 7 miesięcy pozbawienia wolności.

Kilka godzin późnej (18 czerwca) funkcjonariusze z Olsztyna interweniowali wobec 21-letniego złodzieja sklepowego. Jego łupem padła żyłka do kosiarki o wartości kilku złotych. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany, ponieważ nie opłacił zasądzonej grzywny. 21-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Tego samego dnia (18 czerwca) został zatrzymany kolejny poszukiwany mężczyzna. Tym razem przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście. Na jednej z ulic w Jonkowie rozpoznali mężczyznę, którego wizerunek zapamiętali z policyjnych komunikatów. Funkcjonariusze postanowili go wylegitymować. Okazało się, że 39-latek był poszukiwany przez Sąd Rejowy w Olsztynie. Miał do obycia karę 141 dni pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo kierowania gróźb karalnych.

28 i 39-latek zostali zatrzymani i trafi już do zakładu karnego. Z kolei 21-latek po uregulowaniu należności został zwolniony.