Karolina Lizer "rozbiła bank" w Opolu

2022-06-19 07:11:08(ost. akt: 2022-06-19 07:44:54)

Autor zdjęcia: Muzeum Ziemi Piskiej

Artystka w Opolu zaśpiewał boso. Dlaczego? — Jestem naturalną dziewczyną. Odpoczywam śpiewając i chodząc boso po łąkach w mojej mazurskiej wsi. Nie chodzę w szpilkach — powiedziała w jednym z wywiadów.
Karolina Lizer właśnie odniosła wielki sukces podczas 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W głosowaniu publiczności wokalistka i jej piosenka „Czysta woda” otrzymała nagrodę publiczności imienia Karola Musioła, czyli Karolinkę. Otrzymała też najwięcej głosów o jury, a także odebrała nagrodę ZAiKS-u. Tylko w czwartej kategorii (muzyka) lepsza okazała Sonia Maselik z piosenką „Tylko tu”.
— Kto wygrał? Fenomenalna, energiczna i charyzmatyczna — tak jej występ podsumował miejscowy dziennik "Nowa Gazeta Opolska" — Odkąd dowiedziałam się, że główną nagrodą na opolskim festiwalu jest Karolinka, chciałam ją zdobyć. Dziękuję wszystkim. To spełnienie mojego największego marzenia — powiedziała ze sceny opolskiego amfiteatru Karolina.
Artystka śpiewała boso. Zapytana o to przez dziennikarza Interii powiedziała:
— Dużo lepiej śpiewa mi się na boso. Jestem naturalną dziewczyną. Odpoczywam śpiewając i chodząc boso po łąkach w mojej mazurskiej wsi. Nie chodzę w szpilkach. Kiedy jestem boso czuję łączność z ziemią. Wtedy mój głos może dotrzeć daleko, jak na łąkach.
Karolina pochodzi ze Stręgielka koło Węgorzewa. Jest absolwentką warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (weterynaria). Śpiewania uczyła się miedzy innymi u Elżbiety Zapendowskiej. Wykonuje muzykę z pogranicza folku i jazzu. Zadebiutowała w programie „Szansa na sukces” w 2020. Jesienią ubiegłego roku wydała swoją pierwszą płytę "Lśniąca. Łąkowe historie". Album jest "inspirowany naturą, ludowością, spokojem, harmonią i nadzieją". Teraz pracuje nad kolejnym.

Najbliższe koncerty Karoliny na Mazurach

25.06, Giżycko, Dni Kultury Ukraińskiej
01.07, Węgorzewo, Dni Węgorzewa
30.07, Węgorzewo, Mamry Festiwal
31.07, Muzeum w Ogródku koło Pisza
.