Przebudowa stadionu w Szczytnie - to już pewne, burmistrz miasta podpisał umowę

2022-06-18 14:40:00(ost. akt: 2022-06-18 14:36:58)

Autor zdjęcia: UM Szczytno

W Urzędzie Miejskim w Szczytnie została podpisana umowa na przebudowę stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Śląskiej. Już za 16 miesięcy mieszkańcy Szczytna będą mieli piękny i profesjonalny stadion.
Umowę z Robertem Burzyckim - Wiceprezesem Zarządu TAMEX Obiekty Sportowe S.A. podpisał Burmistrz Miasta Szczytno Krzysztof Mańkowskim.

— Podpisanie umowy na modernizację stadionu jest zasługą nie tylko mojej determinacji i zaangażowania, ale przede wszystkim pracowników Urzędu, bez których nie byłoby koncepcji, projektu, dofinansowania. Teraz spadnie na nich ciężar doprowadzenia tej inwestycji do końca, ale o to jestem spokojny bo znam ich profesjonalizm, którym się wykazali przy innych dużych przedsięwzięciach miejskich — podsumował burmistrz Krzysztof Mańkowski. — Jestem pewien, że nawet Ci, którzy dziś nie do końca są przekonani, będą dumni i zadowoleni, że Szczytno będzie miało w końcu taki obiekt. Swoją drogą trochę zdrowia kosztowało mnie przygotowanie tej inwestycji. A więc do roboty.

W trakcie przebudowy, która planowana jest na okres 16 miesięcy zostaną wykonane prace obejmujące m.in.:
- wykonanie bieżni i areny lekkoatletycznej,
- przebudowę boiska piłkarskiego treningowego,
- budowę kortu tenisowego,
- wykonanie trybun wraz z częściowym zadaszeniem,
- adaptację budynków na potrzeby administracyjno - szatniowe oraz techniczne.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 16 mln złotych, kwota dofinansowania to 2,5 mln złotych. Zadanie dofinansowane jest ze środków pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu "Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej Infrastruktury Sportowej - Edycja 2021".

— Odkąd tylko zacząłem trenować lekkoatletykę, marzyłem, aby w moim mieście - Szczytnie - powstał stadion sportowy z prawdziwego zdarzenia. Z tartanową bieżnią, z profesjonalną rzutnią, skoczniami, rozbiegami… Taki, na którym można by było zorganizować zawody, na którym można normalnie trenować, którego nie trzeba będzie się wstydzić, gdy ktoś zapyta „jakie w tym Szczytnie macie warunki?”. Taki stadion to też odwieczne marzenie mojego Taty, który od podstaw tworzył szczycieńską lekkoatletykę, i który na taki stadion czeka od 25 lat, a także mojego brata Maćka, który jest trenerem i kontynuuje piękne tradycje, szkoląc z sukcesami młodych szczycieńskich lekkoatletów. Dziś, po tylu latach starań, nadszedł ten piękny dzień - podpisano umowę na modernizację stadionu miejskiego. Za 16 miesięcy ma być gotowy piękny, nowoczesny obiekt, z którego wszyscy będziemy dumni. Dziękuję wszystkim, którzy w choć najmniejszym stopniu przyczynili się do tego, że ten stadion powstanie. Ale przede wszystkim podziękowania należą się panu Burmistrzowi Krzysztofowi Mańkowskiemu, bo tylko on wie, ile zaangażowania, pracy, zdrowia i nerwów kosztowało go doprowadzenie do podpisania tej umowy. Mam nadzieje, że za te kilkanaście miesięcy spotkamy się na uroczystym otwarciu, którego pan osobiście dokona — napisał na swoim profilu społecznościowym FB Konrad Bukowiecki.