"Ojciec roku" po pijaku z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów zabrał 9-letniego syna na przejażdżkę po okolicach Olsztyna

2022-06-14 13:55:07(ost. akt: 2022-06-14 15:03:08)
Picie alkoholu przy dziecku, to bardzo zły pomysł. Możemy za niego słono przepłacić.

Picie alkoholu przy dziecku, to bardzo zły pomysł. Możemy za niego słono przepłacić.

Autor zdjęcia: źródło: Pixabay

W Biskupcu, po zgłoszeniu świadka policjanci błyskawicznie zareagowali, zatrzymując lekkomyślnego i najprawdopodobniej nietrzeźwego 37-latka, który choć ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami to wsiadł za kierownicę auta i zabrał ze sobą na przejażdżkę 9-letniego syna.
W sobotę (11 czerwca) po godz. 17:00 do policjantów z Biskupca dotarła informacja o podejrzeniu dotyczącym nietrzeźwego kierującego, który razem z synem przyjechał na obiad do jednej z pobliskich restauracji. Czasu na interwencję było niewiele, bo mężczyzna szykował się właśnie do odjazdu. Jako pierwszy na zgłoszenie zareagował kierownik działu patrolowo-interwencyjnego jednostki. Wiedząc, że na miejsce dotrze najszybciej, odłożył pracę biurową i pojechał na miejsce zgłoszenia. Dojeżdżając zauważył osobowe audi, którym miał kierować nietrzeźwy mężczyzna.

Gdy tylko podejrzany pojazd ruszył, policjant zajechał mu drogę i podjął czynności kontrolne. Od kierowcy wyczuwalny był wyraźnie zapach alkoholu, lecz mimo to nie przyznał się do tego, że wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Mało tego, odmówił również poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z uzasadnionym podejrzeniem pijany 37-latek został przewieziony do szpitala, aby pobrać próbki krwi do analizy pod kątem zawartości w niej alkoholu – wyniki poznamy wkrótce.

Po sprawdzeniu 37-latka w policyjnych systemach okazało się również, że mężczyzna, który podróżował z 9-letnim synem, nigdy nie powinien zająć miejsca za kierownicą pojazdu – ciążył na nim dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Na miejsce kontroli została wezwana partnerka mężczyzny, która zaopiekowała się dzieckiem i przejęła od policji pojazd, którym poruszał się nieodpowiedzialny 37-latek.

Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dorota #3101584 14 cze 2022 15:20

    Ale news! Wielokrotnie sama GO pisała o matkach pijaczkach z dziećmi....

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

  2. grand #3101575 14 cze 2022 14:09

    Brawo Policja. Tępić morderców

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz