Uczciwy znalazca z Olsztyna przyniósł do komendy ponad 30 tys. złotych

2022-06-10 17:08:01(ost. akt: 2022-06-10 14:33:14)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Postawą godną do naśladowania wykazał się mieszkaniec Olsztyna, który znalazł znaczną ilość pieniędzy i przyniósł je na policję. Szybko udało się odnaleźć roztargnionych właścicieli pieniędzy, którzy nie kryli radości z odzyskania swoich oszczędności.
Pieniądze w niemałej kwocie, bo ponad 33 tysiące zł, w obecności policjantów uczciwy znalazca przekazał właścicielom. Właściciele zgubionych pieniędzy również wykazali się wspaniałą postawą, wypłacając znalazcy określoną kwotę „znaleźnego".

To niezwykłe, że są wśród nas tacy ludzie jak 63-letni mieszkaniec Olsztyna, który chce pozostać anonimowy. Mężczyzna powinien być dumny ze swojej postawy, która bezapelacyjnie powinna być wzorem do naśladowania dla nas wszystkich. Znalazł pieniądze w kwocie ponad 30 tys. zł i ani przez chwilę nie zawahał się, aby po pierwsze sprawdzić, czy pieniądze nie pochodzą z przestępstwa a po drugie dotrzeć do ich właścicieli. W tej decyzji mężczyznę wspierała jego żona.

63-latek w czwartek (9 czerwca) z „wypchaną” kopertą zjawił się w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztyn przy ul. Partyzantów. Przekazał informację, że w pobliżu swojego miejsca zamieszkania znalazł kopertę z pokaźną sumą pieniędzy. Po sprawdzeniu okazało się, że wewnątrz znajduje się dokładnie 33240 zł. Na szczęście dotarcie do roztargnionych właścicieli nie było trudne – na kopercie widniał bowiem adres, imię i nazwisko. Na podstawie tych informacji, policjanci dotarli pod wskazany adres, gdzie zastali zdziwione wizytą mundurowych małżeństwo.

Po sprawdzeniu – przeliczeniu swoich oszczędności, stwierdzili, że brakuje im znacznej sumy pieniędzy. Po nitce do kłębka... przypomnieli sobie, że dzień wcześniej wynosili do kosza na śmieci kilka nieużywanych rzeczy, jak się okazało, wśród których znalazła się koperta z ich oszczędnościami.

Postawa godna naśladowania 63-latka została odpowiednio nagrodzona. Mężczyzna po przekazaniu całej sumy pieniędzy ich właścicielowi otrzymał nagrodę w postaci wypłaty tzw. znaleźnego.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SumRed #3101451 13 cze 2022 07:35

    To chyba jakas Rodzina Soprano, która przypaskiem wyrzucajac smieci przy okazji wyrzuca koperte z 30tyś.

    odpowiedz na ten komentarz