Finał projektu "GłuszczAntyK" - spektakl "Kontakt" już dziś w Olsztynie

2022-06-09 08:19:58(ost. akt: 2022-06-10 10:52:49)
Kolejny z projektów tegorocznego "Desantu Kultury" zbliża się ku końcowi. Już w piątek (10 czerwca) podsumowanie działania poświęconego Bohdanowi Głuszczakowi.
"Desant Kultury" jest projektem, w którym olsztyńscy twórcy proponują mieszkańcom cykl działań według przygotowanego wcześniej scenariusza. Oddolne, oryginalne, niezależne i cieszące się ogromnym powodzeniem przedsięwzięcia są realizowane kolejny rok z rzędu.

Spośród wybranych do tegorocznej realizacji jest projekt kulturalny "GłuszczAntyK". Nawiązuje do pracy artystycznej Bohdana Głuszczaka - olsztyńskiego twórcy prężnie działającego przez 30 lat począwszy od roku 1959 w dziedzinie pantomimy. Przed nami finał tego działania.

- Podczas realizacji projektu prowadzone były warsztaty teatralne z grupą osób słyszących i niesłyszących, których zwieńczeniem jest premiera spektaklu "Kontakt" - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. - Spektakl jest efektem poszukiwania kontaktu między osobami o innej percepcji poprzez język ciała będący łącznikiem światów dźwięku i ciszy.

Finał projektu w piątek (10 czerwca) o 19:00 w sali pod amfiteatrem przy ul. Okopowej. Wstęp jest darmowy.


Źródło: olsztyn.eu