Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego dofinansuje Państwową Straż Pożarną

2022-06-09 08:32:00(ost. akt: 2022-06-08 14:08:01)

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Umowa o wartości 200 tys. zł została podpisana przez marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina oraz komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego.
Po raz kolejny samorząd województwa postanowił przeznaczyć środki finansowe na wsparcie zakupów Państwowej Straży Pożarnej.

– Wspólny interes wymaga dbałości o bezpieczeństwo publiczne. Wspieramy wszystkie służby ratownicze w regionie, a państwową i ochotniczą straż pożarną dofinansowujemy cykliczne. Zagrożenia, które niwelują te jednostki, to nie tylko pożary, a w zasadzie wszystkie rodzaje zagrożenia życia i zdrowia. Stąd jednym z priorytetów samorządu województwa jest regularne ich dofinansowanie – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Podpisana w urzędzie marszałkowskim umowa pozwoli dofinansować zakup 12 specjalistycznych wozów bojowych (1 średniego oraz 11 ciężkich).

– Ta pomoc od lat jest regularna. Możemy liczyć na marszałka i zarząd województwa. Umowy tego typu są stałym, cyklicznym wsparciem i we współpracy z lokalnymi samorządami, wojewodą i WFOŚiGW pozwalają na wymierną poprawę warunków interwencji PSP – dodaje komendant wojewódzki PSP w Olsztynie nadbryg. Tomasz Komoszyński

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tokyo #3101304 9 cze 2022 15:59

    Czytam ze zrozumieniem: Podpisana w urzędzie marszałkowskim umowa pozwoli dofinansować zakup 12 specjalistycznych wozów bojowych (1 średniego oraz 11 ciężkich). Umowa o wartości 200 tys. zł .... czyżby marszałek zamierzał zakupić strażakom resoraki. Bo 200 tysięcy to nawet na opony w 12 wozach nie wystarczy.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) odpowiedz na ten komentarz