Zamiast pomidorów posadził marihuanę. Ogrodnik-amator z Górowa Iławeckiego będzie miał teraz spore kłopoty

2022-06-07 13:00:11(ost. akt: 2022-06-07 12:57:31)

Autor zdjęcia: policja warmińsko-mazurska

W przydomowym namiocie foliowym zazwyczaj rosną pomidory. Mieszkaniec gm. Górowo Iławeckie uznał, że będzie w nim dobry klimat na uprawę ciepłolubnych konopi indyjskich. Zasiał ziarna, podlewał i dbał o swoje 15 roślin. O uprawie zakazanych krzewów dowiedzieli się policjanci i nieoczekiwanie dla 36-latka nadszedł czas zbiorów.
W poniedziałek rano (6 czerwca) policjanci pojechali do jednej z miejscowości w gminie Górowo Iławeckie. Według uzyskanych informacji 36-latek miał tam uprawiać konopie indyjskie.

Fot. policja warmińsko-mazurska

W stojącym w ogrodzie namiocie foliowym, policjanci znaleźli nielegalną uprawę. Rosło w nim 15 krzewów konopi. Mężczyzna nie zaprzeczał, że to jego rośliny. Powiedział policjantom, że zasiał konopie indyjskie na własne potrzeby.

Fot. policja warmińsko-mazurska

Rośliny zostały zabezpieczone i trafiły do suszarni. Po wysuszeniu zostaną zważone i tafią na badania laboratoryjne. Od przeprowadzonych analiz zależeć będzie przyszłość 36-latka. Uprawianie konopi innych niż włókniste to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. SumRed #3101140 8 cze 2022 08:15

    Jak to spiewał Muniek "uważaj na kolegów swych bo mogą dawać cynk". Brawo! Koleś sobie w spokoju hodował 15 roślinek, dbał o nie, podlewał, troszczył sie jak o własne dzieci, miał zajęcie, cel.. Tym samym popełnił okrutne przestępstwo, za które grozi mu do 3 lat........... Kierowca Mustanga w Szczytnie zabija dziecko, drugie zostaje ranne... Wyrok 4 lata............... WTF?

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. magda #3101068 7 cze 2022 14:02

    A jest przestępstwem tylko dlatego że rząd, skarb państwa nie rozwikłał jak położyć na tym łapę, gdyby każdy zielarz odpalił gruby podatek dla naszych najjaśniejszych wszystko stałoby się legalne. No ale wiadomo nie chodzi o kasę a o zdrowie obywateli.

    Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz