Kukiz o konwencji PiS: rządy PiS - jako pierwsze po latach komuny zwróciły uwagę na bezpieczeństwo państwa

2022-06-05 12:20:03(ost. akt: 2022-06-05 12:21:07)
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz

Autor zdjęcia: PAP

Uważam, że rządy Prawa i Sprawiedliwości, to są pierwsze rządy, które po latach komuny, zwróciły uwagę na bezpieczeństwo państwa - powiedział PAP lider Kukiz'15 Paweł Kukiz, komentując konwencję PiS.
W sobotę w podwarszawskich Markach odbyła się konwencja PiS, na której prezes partii Jarosław Kaczyński ogłosił mobilizację Zjednoczonej Prawicy i zapowiedział objazd polityków po kraju, aby rozmawiać o dotychczasowych rządach jego formacji. Kaczyński mówił m.in. o patriotyzmie, bezpieczeństwie i podsumowywał dotychczasowe działania PiS ws. programów społecznych.

Kukiz w rozmowie z PAP odniósł się do sobotniej konwencji PiS i wystąpienia prezesa Jarosława Kaczyńskiego. "Światopoglądowo się z nim zgadzam i uważam, że te rządy Prawa i Sprawiedliwości, to są pierwsze rządy, które po latach komuny, zwróciły uwagę na bezpieczeństwo państwa, gdzie w ogóle państwowość została podniesiona do jakiejś rangi, bo do tej pory mieliśmy do czynienia z zacieraniem się państwowości na rzecz bliżej niedookreślonej Unii Europejskiej" - ocenił.

Przyznał, że w konwencji zabrakło mu wątków dotyczących demokracji bezpośredniej.

"Prawo i Sprawiedliwość ma okazję, ma szansę, by do pełnej demokracji Polskę zbliżyć poprzez zmianę ordynacji na model mieszany i wtedy państwo będzie w pełni demokratyczne, a nie semidemokratyczne" - mówił. "Po to poszedłem do polityki, by próbować naprowadzić Polskę na drogę państwa demokratycznego, poprzez stopniowe zmiany ustrojowe i tak rozumiem patriotyzm - poprzez działanie" - podkreślił Kukiz. (PAP)

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. basilo #3101492 13 cze 2022 14:42

  kukiz szmata brudna

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Jarosław #3101355 10 cze 2022 12:30

  As (nomen-omen) wmawia mi nienawiść do pis i kleru. To raczej podły argument. Nie utożsamiam się z ideologią ani pisu ani kleru, nie uważam przedstawicieli tych formacji za jakiekolwiek autorytety, tak w sferze wiedzy, jak i moralności. Nie cenie ich i nie lubię ale to daleko do nienawiści. Znam wielu ludzi, wielbicieli pis’u oraz ludzi wierzących, z wieloma z nich utrzymuję normalne kontakty, szanując wzajemnie różnice poglądów. Owszem są tacy, z pianą na ustach broniący pis’u oraz nie tyle wiary co interesów kościoła jako instytucji, z tymi po prostu nie rozmawiam. I ta dobra rada o „zejście z tej drogi dla swojego dobra”. Rozumiem, że as tak po ludzku ostrzega mnie przed nadejściem ery miejscowych berii i związanych z tym konsekwencji dla mnie. Dziękuję ci „as” ale ja jestem przekonany, że do tego nie dojdzie, pis zniknie z kart historii już niedługo.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. as #3101325 9 cze 2022 23:43

  Ależ rozczarowanie! Liczyliśmy na listę osiągnięć ekipy PO-PSL a tu znów czyste pustosłowie... Ale to zjawisko polega na tym, że nienawiść zupełnie zaciemnia umysł i zaślepia widzenie rzeczywistości. Ostatnio taki owładnięty nienawiścią gość rzucił się na ochroniarza w Płocku a wcześniej inny (były członek PO) zabił w Łodzi pracownika biura PIS. Niestety z tekstu "Jarosława" nienawiść do kleru i PIS-u aż się sączy... Nienawiść nie buduje panie "Jarosławie". Proszę zejść z tej drogi dla własnego dobra.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 4. Jarosław #3101320 | 172.226.*.* 9 cze 2022 20:59

  Polityka gospodarcza i społeczna to nie zabawa dla amatorów, nieudaczników, cyników czy ludzi w mentalnym obłędzie. W wielu przypadkach konieczne jest podejmowanie niepopularnych decyzji, których pozytywny efekt nie jest natychmiastowy. Dobrobyt na Zachodzie, to oczywiście wiara w rozum a nie w cuda, ale też efekt ciężkiej pracy i wyrzeczeń. Ludzie o mentalności neobolszewickiej mają natomiast skłonność do prowadzenia tej polityki na zasadzie chciejstwa i populizmu. Niestety niczego nie da się osiągnąć na skróty. Polityka społeczna to sytem ochrony najsłabszych, a nie tak jak u pis bezwarunkowe rozdawnictwo w celach wyborczych. To mówienie ludziom, że to oni muszą myśleć o swej przyszłości i nie liczyć na cud bo jeśli jeszcze dziś np. są pieniądze na emerytury, to poźniej już ich może nie być. Pislam wykorzystał solidne podstawy gospodarki PO POprzednikach ale one się właśnie skończyły, stąd szalejąca drożyzna, która zmiecie pis ze sceny politycznej. Tak kończą wszyscy populiści chyba, że wywołują wojny domowe czy instalują realny bolszewizm (Wenezuela). I jeszcze jedno. Wszyscy wielbiciele pislamu często posługują się argumentem targowicy, pomijając fakt, iź dla nich targowica to niepopieranie obłędu pislamu na arenie międzynarodowej, co oczywiście nie ma nic wspólnego z interesami Polski (to prymitywna polityka pis blokuje KPO), to strzelają przy tym kulą w płot nie znając historii, gdzie targowiczanie to przede wszystkim wyższy kler, który sprzedał się carycy Katarzynie w zamian za ochronę ich majątków i interesów. A kler i pis w dzisiejszej Polsce to wspólnota ideową, tak samo wsteczna.

  odpowiedz na ten komentarz

 5. as #3101239 9 cze 2022 00:07

  W historii Polski nie brakowało nigdy targowiczan, dla których najważniejsze było dobro .... sąsiadów. I dokładnie tak jest teraz. PO-przednicy woleli mieć lotnisko w Berlinie, przekopu nie chcieli, bo po co nam Polakom swobodny dostęp do Zalewu Wiślanego, Lotos ich Minister Skarbu chciał sprzedać Rosjanom a ich Minister Spraw Zagranicznych radził korzystać z Nord Stream II, skoro nie udało się zatrzymać jego budowy. Teraz kolej na "Jarosława", by wymienił ich konkretne osiągnięcia... Wszyscy czekamy z zapartym tchem... :-)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)