Nie rozumiał co to znaczy "dożywotni zakaz prowadzenia samochodów". Wpadł w ręce policjantów z Dobrego Miasta

2022-06-02 11:29:33(ost. akt: 2022-06-03 10:47:59)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Policjanci w Dobrym Mieście zatrzymali do kontroli 28-letniego mężczyznę. Kierowca był nietrzeźwy, a w dodatku od 2016 roku w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę – z powodu sądowego dożywotniego zakazu kierowania. O dalszym losie 28-latka zdecyduje sąd.
W środę (1 czerwca) po północy policjanci z Dobrego Miasta zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego citroena. Już w pierwszej chwili policjanci zauważyli, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie policyjnym alkomatem nie pozostawiło, w organizmie młodego kierowcy krążył prawie promil alkoholu.

Jak się niestety okazało, to nie wszystko, co miał do ukrycia 28-latek. Po chwili wyszło na jaw, że od 2016 roku decyzją sądu nie powinien wsiadać za kierownice żadnego pojazdu, bo 6 lat temu otrzymał dożywotni zakaz kierowania.

Samochód, którym kierował mężczyzna, został przekazany osobie przez niego wskazanej, a on sam trafił do komisariatu. Za swoje zachowanie będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. 28-letni mieszkaniec gminy Dobre Miasto odpowie za prowadzenie po pijaku oraz za złamanie sądowego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci przypominają, że mimo popełnionych w przeszłości błędów los często daje nam szansę na odkupienie swoich win. To czy z tej szansy skorzystamy, w pierwszej kolejności zależy od nas samych. Opisany przypadek to lekceważący obraz stosunku do organów ścigania, ale również do bezpieczeństwa własnego i innych uczestników ruchu drogowego. Trudno w tej sytuacji będzie 28-latkowi prosić sąd o łagodny wymiar kary.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dis #3100817 3 cze 2022 12:28

    Gościu ma 28 lat, a od 6 lat ma zakaz prowadzenia pojazdów, czyli miał wtedy 22 lata. Wiadomo jak sądy działają, to trochę trwało, więc przewinienie nastąpiło jak miał może 21 lat. Prawko zrobił najwcześniej mając lat 18, a może 19 (lub później). Szybko więc sobie nagrabił żeby dożywotnio zabrali uprawnienia. Delikwenta trzeba skierować na badania psychiatryczne bo to raczej nie jest normalne...

    Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz