Dzień dziecka już jutro! Jakie atrakcje Olsztyn ma do zaoferowania najmłodszym mieszkańcom? [PLAN DNIA DZIECKA]

2022-05-31 07:10:00(ost. akt: 2022-05-30 17:08:25)
Dzieci już się cieszą...

Dzieci już się cieszą...

Autor zdjęcia: Pixabay

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych świąt dla naszych pociech - Dzień Dziecka. Jakie atrakcje przygotowały z tej okazji miejskie instytucje w stolicy Warmii i Mazur?
W środę, 1 czerwca o 17:00 w Kamienicy Naujacka odbędzie się Dzień Dziecka organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury.

— „Jak oni rysują" to niezwykły konkurs animacyjno-charytatywny. Nieustraszeni dorośli wraz ze swoimi pociechami (dziećmi lub wnukami) zostaną wyposażeni w kredki i kartki. Banalnie białe A4 stanie się areną niewymuszonego swawolenia i nieokiełznanych harców wyobraźni! Podczas tej niepowtarzalnej lekcji twórczych wygibasów mali i duzi staną w szranki na najciekawsze prace rysunkowe na zadany temat — zachęcają organizatorzy na stronie MOK — Mało tego. Akcja „Jak oni rysują" ma również charakter dobroczynny.

Wszyscy uczestnicy otrzymają nie tylko słodki poczęstunek, ale również okolicznościowe, pamiątkowe tarcze dla najlepszych uczniów! Do udziału w akcji zapraszamy drużyny: dorosły + dziecko. Aby się zapisać trzeba wypełnić formularz. Wstęp jest oczywiście wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

W środę, 1 czerwca atrakcje przygotowało też kilka filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Tego dnia rozpoczynają się Dni Literatury Dziecięcej.

W Filii nr 2, przy ul. Świtezianki 4, w godzinach: 10:00-18:00 odbędzie się mini-loteria "Kolorowy Balonik" przy ladzie na dziale dziecięcym. Zagadki.

W filii przy ul. Jarockiej 65 odbędzie się całodniowy konkurs dla dzieci "Dobierz ilustrację do bajki" Przewidziane drobne nagrody;

Filia nr 9, przy ul. Żołnierskiej 47 o godzinie 11:00 na okolicznych placach zabaw zaplanowała happening "Biblioteka w kolorze" (uwaga: w przypadku deszczu - happening będzie przeniesiony)

Dodatkowo, w pozostałych filiach, wystawy i inne atrakcje - szczegóły można znaleźć na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tam też informacje o atrakcjach przewidzianych w kolejnych dniach. Zapraszamy!

W czwartek, 2 czerwca w godz. 16.00 i 17.15 Kawiarnia "Moja" Stare Miasto zaprasza na warsztaty marcepanowe.

W zajęciach mogą wziąć udział dzieci od 6 roku życia, o udziale w nich decyduje kolejność zgłoszeń, które należy przesyłać na adres e-mail: ala@kawiarniamoja.pl

W czwartek, 2 czerwca w godz. 10:30 w Parku Centralnym odbędzie się Eko-Teatralny Dzień Dziecka z OTL i przyjaciółmi.

— Zapraszamy do Parku Centralnego, w którym wokół sceny prowadzone będą warsztaty teatralne dla dzieci w każdym wieku. Spotkajmy się między fontanną a siłownią na świeżym powietrzu. Startujemy o 10:30 — zachęcają organizatorzy z Teatru Lalek w Olsztynie — czeka nas barwne i wesołe wydarzenie na świeżym powietrzu dla dzieciaków-olsztyniaków i rodzin!

Będą to godzinne zajęcia wokół słowa, ruchu i plastyki, a poprowadzą znani olsztyńskiej publiczności aktorzy OTL.

WARSZTAT - malujeMY teatrem
Honorata Mierzejewska-Mikosza i Piotr Michalczuk zaproszą do kolorowego laboratorium, gdzie kolory mają swoje przygody. Dla ciekawskich i chętnych do eksperymentów dzieci.

WARSZTAT - Pantomima i ja!
Marcin Młynaczyk i Mateusz Mikosza pokażą nie tylko, jak utrzymać równowagę, ale podpowiedzą też, jak złapać prawidłowy rytm.
To warsztat szczególnie dla tych, których wszędzie pełno!

WARSZTAT - Losy Świętego Jakuba
Jagna Polakowska, Monika Gryc przybliżą postać Świętego Jakuba. Pokażą, że każdy może robić teatr - wystarczy odrobina chęci i ciekawa opowieść!!

Wydarzenie bezpłatne, obowiązują zapisy pod numerem: 89 538-70-30.

Tego dnia OTL zaprasza na spektakl KRAWIEC NITECZKA O 13:00 i 14:00

W sobotę, 4 czerwca w godzinach 11:00 - 18:00 Teatr Lalek zaprasza na Kosmiczny Dzień Dziecka do Olsztyńskiego Planetarium! W planach są projekcje dla najmłodszych, dwa spotkania z Profesorem Pytalskim, ale i coś dla dużych "dzieci" - pokaz muzyczny "Queen - Heaven for Everyone".

Szczegółowy program dnia:
11:00 - Seans filmowy "Myszki i Księżyc";
12:00 - Sobotnia Szkółka Naukowa - pokaz eksperymentów fizycznych;
13:00 - Seans filmowy: "Polaris";
14:00 - Sobotnia Szkółka Naukowa - pokaz eksperymentów fizycznych;
16:00 - Seans filmowy: "Ziemia, Księżyc i Słońce".

Dla dużych "dzieci":
17:00 - Seans filmowy: "Niespokojny Wszechświat";
18:00 - Projekcja muzyczna: "Queen - Heaven for everyone".

Ponadto w hallu Planetarium aktywności dla dzieci: Kosmiczna krzyżówka i Kącik kosmicznych aktywności.

Ceny biletów:
Seanse - norm. 18 zł; ulg. 13 zł
Sobotnia Szkółka Naukowa - 10 zł
Projekcja muzyczna - 16 zł

Źródło: UM Olsztyn