Braniewskie dni rodziny i piknik służb mundurowych [ZDJĘCIA]

2022-05-30 11:07:58(ost. akt: 2022-05-30 11:47:10)
Sobota 28 maja obfitowała w wiele ciekawych atrakcji

Sobota 28 maja obfitowała w wiele ciekawych atrakcji

Autor zdjęcia: Braniewskie Centrum Kultury

Było głośno, radośnie i kolorowo, a o bezpieczeństwo zadbali przedstawiciele służb mundurowych. Wyśmienita pogoda sprawiła, że każdy uczestnik pikniku znalazł wśród atrakcji coś ciekawego dla siebie — relacjonuje Ireneusz Ścibiorek z PSP w Braniewie.
Za nami braniewskie dni rodziny i piknik służb mundurowych zorganizowany z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

— Słoneczna pogoda, wysoka frekwencja, wyborne humory i mnóstwo atrakcji — w to wszystko obfitowało sobotnie wydarzenie — informuje burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki.


A Ireneusz Ścibiorek z PSP w Braniewie wylicza: — Były pokazy dynamiczne, stoiska prezentujące wyposażenie oraz jednostki sprzętowe służb mundurowych, sportowa rywalizacja, konkursy, żołnierska grochówka, strażacki żurek i dmuchańce. Serdecznie dziękujemy za wiele słów sympatii oraz za wspólnie spędzony czas. Oczywiście ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tego przedsięwzięcia.

Tego samego dnia w Braniewskim Centrum Kultury rozstrzygnięto etap powiatowy strażackiego konkursu plastycznego i zaprezentowano wszystkie prace konkursowe.

— Poznaliśmy też laureatów konkursu fotograficznego "W czym pomaga mi mój zwierzak", który został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Psa Ratowniczego. Uczestnikom obu konkursów dziękuję za udział i przygotowanie fantastycznych prac. Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach plastycznych organizowanych w naszym mieście — przekazuje burmistrz Braniewa.

Braniewska noc muzeów


W minioną sobotę odbyła się również VI Braniewska Noc Muzeów zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Braniewa i Muzeum Ziemi Braniewskiej. Imprezę uświetniła obecność grupy rekonstrukcyjnej 12 PPXW na czele z cesarzem Napoleonem Bonaparte i towarzyszącą mu hrabiną Marią Walewską.

Podczas uroczystości wystawę pt. „Jan Ansgary Czapski i jego rodzina” otworzyła wiceprezeska TMB Dorota Olbryś. Relację z zakończenie rajdu rowerowego odbywającego się w ramach Nocy Muzeów przedstawił za to Sławomir Wądołowski. W międzyczasie odbył się również konkurs historyczny.

— Pokazy musztry, prezentacja namiotów oficerskich, a także wystrzały z karabinów i armaty odbywały się aż do późnych godzin. Od 18 do 19.30 można było posłuchać wykładu prof. dr hab. Stanisława Achremczyka pt. „Od pieśni legionów polskich do hymnu narodowego ”, a ostatnim akcentem wieczoru był koncert Face2Face — duetu akordeonistów z Warszawy — relacjonują organizatorzy imprezy.

Do 23 potrwało zwiedzanie muzeum i nocne zwiedzanie z latarkami Wieży Kleszej. Uczestnicy mieli też okazję spróbować bigosu przygotowanego przez organizatorów wydarzenia.