Komunikacyjny armageddon, cały Olsztyn stoi. Mistrzostwa Europy, kolizje drogowe i remont ul. Grunwaldzkiej

2022-05-27 13:00:19(ost. akt: 2022-05-27 14:06:45)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Aktualnie Olsztyn jest kompletnie sparaliżowany komunikacyjnie. W rejonie ul. Sielskiej i ul. Kapitańskiej odbywają się Mistrzostwa Europy w Triathlonie, ulica Grunwaldzka jest remontowana a w centrum, na ul. Dworcowej, w Gutkowie i na Zatorzu doszło do kolizji drogowych.
Kierowcy poruszający się dziś (piątek 27 maja) po Olsztynie muszą mieć stalowe nerwy. Całe miasto, poza kilkoma wyjątkami jest sparaliżowane komunikacyjnie.

W okolicy CRS Ukiel odbywają się Mistrzostwa Europy w Triathlonie. W związku z imprezą ul. Kapitańska i ul. Sielska są częściowo zablokowane. Na południowej nitce ul. Sielskiej obowiązuje ruch dwukierunkowy. Te utrudnienia potrwają jeszcze przez najbliższy weekend.

W okolicach placu Roosevelta doszło do kolizji z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Kierowca osobowego volkswagena skręcając w lewo na skrzyżowaniu kolizyjnym nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym samochodem. Aktualnie samochody są usuwane z jezdni.

Do kolizji doszło również na Gutkowie, w okolicach restauracji "Pirat" samochód osobowy wpadł do rowu, tam również trwają utrudnienia w ruchu drogowym.

Na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Sybiraków na Zatorzu doszło do pożaru samochodu ciężarowego, który zablokował cały pas ruchu w kierunku ronda Bema. Strażacy interweniowali w tej sprawie, ciężarówka jest obecnie usuwana.

Około godz. 12:30 na rondzie na skrzyżowaniu ul. Dworcowej z ul. Towarową doszło do kolizji lawety z osobowym audi. Na miejscu zdarzenia tworzyły się korki.

W dzień rozpoczęcia Mistrzostw Europy w Triathlonie miasto podjęło decyzję...o remoncie nawierzchni na ul. Grunwaldzkiej. Zarówno na samej ulicy jak i samym centrum tworzą się ogromne korki, w których kierowcy muszą spędzać sporo czasu.

Na ul. Sybiraków trwa naprawa włazów studni kanalizacyjnych. Prace naprawcze potrwają do soboty. Występują tam miejscowe utrudnienia w ruchu drogowym.

Karol Grosz

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tokyo #3100417 28 maj 2022 21:25

  Drodzy komentujący, krytykujący gigantyczne korki i katastrofalny stan większości dróg w mieście - mam wrażenie, że skutek będzie odwrotny do zamierzonego. Prezydent ze swoimi ludźmi zrobi sondę i okaże się, że wszyscy mieszkańcy są zadowoleni a nawet zachwyceni kształtem i geometrią dziur, a czas spędzony w korkach wykorzystują na medytację i ćwiczenia rozwoju osobistego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (32) odpowiedz na ten komentarz

 2. Stary dziad #3100351 27 maj 2022 19:53

  I dodam, że wykopki nie sa fajne, ale żeby coś wybudować po prostu musi być etap przejściowy. Teraz czekam na budowę stadionu Stomilu!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-36) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. jaaa #3100347 27 maj 2022 19:20

   Pogoda ładna nie trzeba wozić się po mieście ,ale jeśli większość jest przyspawana do kierownicy to macie problem mnie tam korki nie przeszkadzają jest wiele możliwości transportu i przemieszczania się w innych miastach też mają wykopki i remonty nie tylko u nas !

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-50) odpowiedz na ten komentarz

  2. ToraTora #3100336 27 maj 2022 18:33

   Nie będę tu się rozpisywał, bo naprawdę szkoda mi na to zdrowia. Jednym zdaniem - miasto zarządzane jest jest przez zespół ludzi z nadmiarem ambicji i jakąś nieuleczalną chorobą aspiracyjną, przejawiającą się totalną indolencją we wszystkim. Kiedy słyszę z ich ust hasełka w stylu "żeby mieszkańcom żyło się lepiej", to natychmiast zbiera mnie na wymioty. Ponieważ ci ludzie może i potrafią myśleć, tyle że naprawdę trudno dopatrzyć się w tym ich myśleniu dbałości o mieszkańców. Przykład: W rejonie ronda Piłsudskiego-Dworcowa po obu stronach Dworcowej jest przewężenie drogi (oczywiście zrozumiałe i tymczasowe). Jednakże usytuowano tam TRZY przejścia dla pieszych jedno za drugim. A ponieważ pieszy to teraz święta krowa, to na tych przewężeniach, gdzie samochody już jadą wolno (bo ułożono tam chyba nadto niedbale płyty betonowe, a opony przecież są drogie) to te wspomniane przejścia totalnie torpedują wątpliwą już przepustowość tych zwężonych fragmentów ulicy. W efekcie przejazd przez odcinek zaledwie ok. 100 metrów trwa czasami nawet po 5 -10 minut, co przekłada się na gigantyczne korki w tych miejscach. Cóż, czego można się spodziewać po zespole ludzi niemal wrogo nastawionych do zmotoryzowanych. Przecież ich zainteresowania zmotoryzowanymi skupiają się na wpływach z mandatów i opłat parkingowych.

   Ocena komentarza: warty uwagi (62) odpowiedz na ten komentarz

  3. Grzes #3100327 27 maj 2022 15:51

   Proponuję organizację mistrzostw w biegu przełajowym. Centrum nadaje się znakomicie

   Ocena komentarza: warty uwagi (72) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (6)