Na powitanie z Olsztynem dostał pięścią w twarz i stracił telefon

2022-05-27 07:10:00(ost. akt: 2022-05-26 17:42:03)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Mieszkaniec gminy Bisztynek w poniedziałek (23 maja) przyjechał do Olsztyna. Nie spodziewał się, że pod dworcem głównym najpierw straci telefon, a później dostanie z pięści w twarz. Parze przestępców, która zaatakowała mężczyznę grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
W poniedziałek (23.05.2022 r.) w południe policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży z pobiciem. Poszkodowanym był 22-letni mieszkaniec gminy Bisztynek, któremu w rejonie olsztyńskiego dworca nieznana kobieta wyrwała z ręki telefon komórkowy. Gdy starał się odzyskać swoją własność, podszedł do niego obcy mężczyzna i uderzył go z pięści w twarz, po czym obydwoje uciekli

Poszkodowanemu 22-latkowi na szczęście nic poważnego się nie stało, nie wymagał pomocy medycznej. Wartość jego telefonu wyceniono na około 1 tys. zł. Zaatakowany mężczyzna podczas rozmowy z policjantami przekazał bardzo dużo informacji dotyczących wyglądu złodziei. Wskazał kierunek, w którym poszli sprawcy oraz podał ich szczegółowy rysopis. Informacja o zdarzeniu błyskawicznie dotarła do patrolujących miasto policjantów, którzy skupili swoją uwagę na poszukiwaniu podejrzanej pary o dokonanie kradzieży rozbójniczej.

Po niespełna godzinie od zdarzenia jeden z policyjnych patroli na ul. Partyzantów zauważył parę odpowiadającą rysopisowi podanemu przez radiostację. Funkcjonariusze wylegitymowali 32-latka, który po chwili przyznał się do uderzenia w twarz nieznanego mężczyzny oraz jego 35-letnią towarzyszkę - ta po chwili z jednej z kieszeni wyciągnęła skradziony wcześniej telefon komórkowy. Oboje trafili do policyjnej celi.

32-letnia kobieta i jej 35-letni kolega zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej – częściowo przyznali się do zarzucanego im czynu. Policjanci poinformowali ich, że grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator zdecydował zastosować wobec złodziei środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.